پنج‌شنبه 29 اردیبهشت 1401
خانه اخبار آثار مخرب آلایندگی بیت کوین به گازهای گلخانه‌ای محدود نمی‌شود

آثار مخرب آلایندگی بیت کوین به گازهای گلخانه‌ای محدود نمی‌شود

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی دیجی کونومیست، آثار مخرب آلایندگی بیت کوین تنها محدود به گازهای گلخانه‌ای نبوده و عواملی چون ماینرهای از رده خارج شده نیز به آلودگی بیشتر دامن زده‌اند.

به گزارش ارزنیوز؛ بر اساس خبر منتشر شده از وب‌سایت دیجی‌کونومیست، آلایندگی بیت کوین فقط به انتشار گازهای گلخانه‌ای محدود نمی‌شود و ماینرهای از رده خارج هم به آلوده شدن بیش از پیش محیط زیست منجر می‌شوند.

شرکت کامپس ماینینگ عمر این دستگاه‌ها را در بهترین حالت بین سه تا پنج سال عنوان کرده است اما پژوهش‌های دیجی‌کونومیست، نشان می‌دهد عمر این دستگاه‌ها ۱.۳ سال است و بعد از آن استفاده از آنها صرفه اقتصادی ندارد.

الکس دی وریس، بنیان‌گذار دیجی‌کونومیست، می‌گوید: در این وضعیت با ماینرها، نمی‌توان هیچ فعالیتی انجام داد و باید به دور انداخته شوند که این مسئله باعث افزایش زباله‌های الکترونیک می‌شود.

اما تحقیقات جدید اثبات می‌کند که اثرات مستند مخرب بیت کوین بر محیط زیست، به دلیل وابستگی به منابع تجدید ناپذیر، فراتر از رد پای کربن و گازهای گلخانه‌ای است. دی وریس افزود: من می‌توانم تصور کنم که برای رسانه‌ها دشوار است که همه چیز را به طور همزمان پوشش دهند، اما این دقیقا همان چیزی است که ما باید به آن بپردازیم.

دی وریس همچنین می‌گوید: متوسط ​​تولید زباله‌های الکترونیکی سالانه بیت کوین در ماه می 30.7 کیلوتن متریک بوده است. اما وی ادعا می‌کند که استخراج بیت کوین می‌تواند تا 64.4 کیلوتن متریک زباله الکترونیکی تولید کند، به عبارت دیگر، زمانی که قیمت بیت کوین بالا می‌رود، زباله‌های الکترونیکی آن نیز افزایش می‌یابد.

 

 

لینک منبعdecrypt

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید