چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه آموزش آلگوراند چیست؟

آلگوراند چیست؟

آلگوراند یک پلتفرم بلاکچین است که از نظر برخی کاربران، به‌عنوان نسل سوم تکنولوژی بلاکچین شناخته می‌شود.

آلگوراندAlgorand (ALGO)

آلگوراند یک پلتفرم بلاک چین است که از نظر برخی کاربران، به‌عنوان نسل سوم تکنولوژی بلاک چین شناخته می‌شود. آلگوراند مدعی است که عملکردی بسیار بالا را دارد و مشکل مقیاس‌پذیری را که برای سال‌ها در شبکه‌های بلاک چین وجود داشته، حل کرده است. در ارزنیوز ،با این پلتفرم و رمز ارزALGO آشنا خواهیم شد.

آلگوراند یک بلاک چین قوی می‌باشد که سرعت، امنیت و تمرکز بالا از اهداف خیلی مهم این پروژه است. پلتفرم آلگو در سرعت تراکنش بی نظیرمی باشد و رقیب سرسخت سیستم‌های پرداخت سنتی مانند بیت کوین است. حجم بالای معاملات توکن این پلتفرم بیانگراعتبارزیاد این پروژه است. آلگورند برای ازبین بردن حساسیت‌های نابه‌جای موجود در معاملات مالی تلاش می‌کند‌. پروتکل اثبات سهام خالص آلگورند، بسیار سریع تر و عادلانه‌ تر از پروتکل بیت کوین عمل می کند، در روش اثبات سهام خالص یک دارنده، رمز ارز را بدون در نظر گرفتن میزان دارایی و به صورت رندوم از درون شبکه انتخاب می‌کند. به همین دلیل، تمام شرکت کنندگان در این سیستم برنده خواهند بود.

بلاک چین الگوراند یک رمزارز با نام ALGO نیز دارد، که عرضه اولیه آن در ژوئن 2019 انجام شد و در آن 25 میلیون کوین با قیمت 60 میلیون دلار، به‌فروش رفت. در مجموع 10 میلیارد کوین ALGO عرضه خواهد شد.

آلگوراند یک بلاک چین با عملکرد بالا می‌باشد که برپایه نسل سوم فناوری بنیان گذاری شده است.

بسیاری این پروژه را نسل سوم بلاک چین می‌نامند، علت این نام گذاری این است که قادر به حل مشکل معروف مقیاس پذیری است که مدتی بیت کوین را آزار می‌دهد. پروژه‌ی آلگوراند ضمن حل کردن مشکل مقیاس پذیری، عدم تمرکز و امنیت خود را نیز حفظ می کند. بنیانگذار آلگوراند یک فرد شناخته شده است به اسم سیلویو میکالی در این زمینه و در دیگر بلاک چین‌ها نیز اعتبار دارد. بهترین ویژگی‌ها و خصوصیات آلگوراند امنیت و شفافیت این شبکه غیرمتمرکز است که تراکنش‌های الگوراند با سیستم‌های پرداخت سنتی رقابت می‌کند. الگوراند از الگوریتم اجماع Pure PoS استفاده می‌کند، که راه اجرای تخلف را بر تمامی کاربران می‌بندد. این الگوریتم به مجازات افراد متخلف نمی‌پردازد و به جای پرداختن به مجازات متخلفین، انجام تخلف را برای آن‌ها غیرممکن می‌کند. کمتراین امکان به وجود می‌آید که کسی بتواند به منافع اکثریت ضربه‌ای وارد کند این ویژگی در صورتی امکان دارد که دو سوم کاربران صادق باشند، به همین دلیل شبکه همچنان به کار خود ادامه خواهد داد.

بنیاد آلگوراند یک سازمان غیرانتفاعی است که بر پایه فناوری بلاک چین غیر متمرکز ساخته شده است. این بنیاد با مشارکت آلگوراندینک پروتکل آلگوراند را به عنوان یک فرصت برای دستیابی به این چشم انداز ایجاد کرده است. بنیاد آلگوراند فرصت‌های گسترده ای از برنامه‌های کاربردی را امکان پذیرساخته است و هدف آن این است که همه توسعه دهندگان بتوانند ابزارهای نسل بعدی را بسازند ، آموزش و پرورش یک جامعه توسعه یافته‌ای است که شامل حاکمیت پروتکل و بهره وری اقتصادی در توسعه اکوسیستم آلگورانده، این بنیاد متعهد شده است تا با کمک گرفتن ازالگوریتم اثبات منافع خالص، این نوآوری را به روشی پایدار و سازگار با محیط زیست کند.

بنیاد آلگورند سنگاپورامکان در دسترس داشتن یک نسخه پروتکل را اعلام کرد است که دامنه برنامه و فرآیندهای قابل ساخت بر روی داپس‌های غیرمتمرکز را به طور قابل توجهی گسترش می‌دهد، این به روز رسانی توانایی توسعه دادن راه حل های بلاک چین مقیاس پذیر را برای موارد مورد استفاده در دنیای واقعی باز می‌کند.

ساخت بلاک‌ها در الگوراند دو مرحله دارد. در روند ایجاد بلاک‌ها، قرعه‌کشی‌های رمزنگاری شده‌ای انجام می‌گردد که حصول نتیجه را بسیار تسریع خواهد کرد. در مرحله اول از این روند، یک کوین به صورت تصادفی انتخاب می‌گردد.

سپس مالکان (دارندگان کوین که در روند شرکت می‌کنند) بلاکی را به‌عنوان بلوک بعدی پیشنهاد می‌کنند. در مرحله آخر کمیته‌ای به صورت تصادفی تشکیل می‌گردد که در آن 1000 نفر از مالکان حضور دارند و باید بلاک پیشنهادی را تایید نمایند.

یکی از ویژگی‌های شاخص تیم الگوراند، وجود ترکیبی از متخصصان فنی و محققان دانشگاهی، درکنار مدیران تجاری و بازاریابی است. بنیان‌گذار الگوراند، سیلویو میکالی (Silvio Micali)، استاد موسسه فناوری ماساچوست است که به ‌دلیل دریافت جوایز متعدد، در حوزه فناوری بلاکچین فردی معتبر است.

مدیرعامل الگوراند، استیو کوکینوس در زمینه تجارت و کارآفرینی فعال است و در گذشته مدیرعامل Fuze نیز بوده است. سرگئی گوربونف، مدیر رمزنگاری آلگوراند استادیار و محقق دانشگاه واترلو است و در زمینه فناوری‌ بلاک چین از افراد خبره محسوب می‌شود. مدیر بازاریابی آلگوراند، کلی کاگان، که فعالیت در Avid و مدیریت مارکتینگ مشترک این پروژه با مایکروسافت را در سابقه کاری خود دارد، فردی باتجربه درزمینه پشتیبانی و بازاریابی است؛ همانطور که شان فورد، مدیر ارشد عملیاتی این پروژه، تجارب زیادی در زمینه تجارت دارد.

این تیم اعضای اندک دیگری نیز دارد و سازمان مدیریت و تحقیق آن، یعنی بنیاد آلگوراند، از این پروژه پشتیبانی می‌کند. پروژه‌های مربوط به ارزهای دیجیتال دیگری، مثل AlgoCapital، USV، Pillar نیز از آلگوراند حمایت کرده‌اند که در مجموع 66 میلیون دلار بودجه سهام را در اکتبر 2018 برای آلگوراند پدید آورد.

آلگوراند قراردادهای هوشمند بدون تابعیت هستند که از طریق الگوهای اسکرپیت نویسی ساده امکانات بیشتری را برای معاملات در حال حاضر در دسترس قرار می دهد. این قراردادهای هوشمند به طور خودکار قوانین و منطق معمولی را اجرا می‌کنند. همچنین زبان اسکرپیت نویسی به نام تال زبان تایید اجرای معامله ایجاد شده است تا توسعه دهندگان بتوانند ساختارهای روش و قاعده معاملات و قراردادهای هوشمند خود را بسازند. این روش برای ایجاد حسابهای سپرده گذاری تا سرمایه گذاری گسترده و ایجاد بدهی وثیقه دار بسیار مفید است. استیو کوکینوس مدیرعامل شرکت آلگوراند گفت: ایجاد برنامه‌های مالی غیرمتمرکز به فناوری و دیدگاه مناسب نیاز دارد. در آلگوراند ما به نوآوری پیوسته همیشگی و توسعه فناوری متعهد هستیم که چالش‌های دنیای واقعی را حل کند. با استفاده از این نسخه ویژگی های جدید و منابع ساده توسعه دهنده مورد استفاده قرار می گیرند و به طور کلی پذیرش گسترده بلاک چین را امکان پذیر می‌کنند.

الگوراند در زمینه ادعاهای خود، مثل سرعت بسیار بالای تراکنش و هزینه اندک، رقیب‌های مختلفی مثل نانو (NANO)، پروتکل کاسپر اتریوم (Ethereum Casper Protocol) و یکی از رقیبان اصلی و سر سخت این پروژه ایاس (EOS) می‌باشد که یک پروتکل مبتنی بر بلاک چین هست به فکر ایجاد رمز ارز غیر متمرکز با قابلیت پردازش سریع و رایگان تراکنش‌ها است. همچنین قیمت آلگوراند بسیار مناسب تر از قیمت خرید ایاس می‌باشد.

اگر بخواهیم ویژگی و مزیت آلگوراند را بررسی نماییم میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

الگوراند نیازی به ماینر ندارد و با انتخاب تصادفی نود و رای‌دهندگان، نه تنها امنیت خود را تضمین می‌کند تراکنش های الگوراند در کمتراز۵ ثانیه تایید می شوند و پول انتقال داده شده خیلی سریع در کیف پول شما موجود خواهد بود و کاملا غیرمتمرکز است و راه حلی برای مشکل مقیاس‌پذیری است؛ اجماع شبکه الگوراند، عملکردی بر پایه پروتکل Byzantine دارد؛ لذا هر تصمیمی بنا بر نظر اکثریت انجام می‌شود و ساختار کاملا غیرمتمرکز خواهد بود. عرضه آن نیز روشی متفاوت نسبت به سایر پلتفرم‌های مشابه داشته و فروشی مانند حراج‌های هلندی دارد، که وجه تمایزی نسبت به رقبا محسوب می‌شود.

در آخر ضمن تشکر از شما که با ما همراه هستید؛ الگوراند با ایجاد یک بلاکچین قوی و عملکردی نوآورانه، از نظر سرعت و قابلیت، خود را به یکی از رقبای سیستم‌های پرداختی سنتی تبدیل کرده است. تیم توسعه‌دهنده قدرتمند الگوراند، یکی از مزایای این پروژه محسوب می‌گردد و نحوه عرضه کوین ALGO نیز از وجوه تمایز آن با بسیاری از ارزهای دیجیتالی دیگر است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید