پنج‌شنبه 29 اردیبهشت 1401
خانه اخبار اتریوم به شبکه بلاک چین اختصاصی آمازون راه یافت

اتریوم به شبکه بلاک چین اختصاصی آمازون راه یافت

غول فناوری آمازون به تازگی از قابلیت دسترسی به اتریوم با استفاده از شبکه‌ی فناوری بلاک چین تحت مدیریت خود خبر داد.

به نقل از کوین تلگراف ؛ طبق اعلام بخش خدمات مربوط به آمازون (یا همان AWS)، هم‌اکنون کاربران می‌توانند از طریق شبکه‌های بلاک چین تحت مدیریت آمازون نظیر Ropsten و Rinkeby، نودهای شبکه‌ی اتریوم را تهیه کرده و به آن متصل شوند. این بخش مدعی است که API های استاندارد و متن باز اتریوم امکان دسترسی ایمن به شبکه‌ی بلاک چین و همگام‌سازی با آن را فراهم می‌نماید. آمازون در باره‌ی این موضوع اظهار کرد:

«بلاک چین تحت مدیریت وبسایت آمازون بر سلامت نودها نظارت خواهد کرد. این شبکه نودهای ناسالم را تعویض کرده و با به‌روزرسانی خودکار نرم‌افزار اتریوم، کیفیت دسترسی به زیرساخت‌های آن برای کاربران را بهبود می‌بخشد. علاوه برتمامی این‌ها برنامه‌های دیفای، مشتریانی که در زمینه‌ی محصولات تحلیلی نظیر ابزار نظارت بر قراردادهای هوشمند و نرم‌افزارهای تشخیص تقلب فعالیت دارند نیز می‌توانند از این خدمات قابل توسعه، در دسترس و مدیریت شده اتریوم بهره‌مند شوند.»

AWS برای اولین بار بلاک چین تحت مدیریت خود را در آوریل سال ۲۰۱۹ راه‌‌اندازی نمود تا امکان بهره‌مندی از مزایا و همچنین راه‌اندازی شبکه‌های بلاک چین را برای سازمان‌ها و مشتریان خود فراهم کند. هدف از این کار، ارائه‌ی خدمات و فریم‌ورک‌های متن باز شبکه‌های بلاک چین نظیر اتریوم و Hyperledger بود. به ادعای این سرویس، خدمات ارائه شده توسط این سرویس می‌تواند نیاز به «تهیه سخت‌افزار، نصب نرم‌افزار و همچنین نیاز به ایجاد و مدیریت لایسنس‌ها برای کنترل و پیکربندی شبکه» را از بین برده و راه حل بسیار ساده‌تری را به کاربران ارائه کند.

نکته‌ی قابل توجه اینجاست که این خبر دقیقاً یک ماه پس از اعلام کناره‌گیری «جف بزوس» (Jeff Bezos) از سمت مدیر عاملی شرکت آمازون در سه ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۱ منتشر شد. بزوس قصد دارد تا مدیریت بخش خدمات مربوط به وبسایت آمازون را در اختیار گرفته و بر محصولات مرتبط با حوزه‌ی رمزنگاری و ارزهای دیجیتال این شرکت نظارت کند.

خلاصه:

غول فناوری آمازون به تازگی از قابلیت دسترسی به اتریوم با استفاده از شبکه‌ی فناوری بلاک چین تحت مدیریت خود خبر داد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید