سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401
خانه اخبار احمق ها!! بیت‌کوین حذف شدنی نیست

احمق ها!! بیت‌کوین حذف شدنی نیست

هستر پیرس، یکی از مسئولان کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، معتقد است دولت این کشور نمی‌تواند بیت کوین را ممنوع کند زیرا ممنوع کردن چیزی که اساسا یک فناوری همتا به همتا محسوب می‌شود کاری بسیار دشوار است.

به گزارش ارزنیوز؛ نماینده کمیسیون امنیت اقتصادی SEC، هستر پیرس، معتقد است که دولت ایالات متحده نمی‌تواند بیت کوین را ممنوع کند، وی در این خصوص اظهار داشت: ممنوعیت چیزی که اساساً یک فناوری همتا به همتا است بسیار دشوار می‌باشد.

این کمیسیونر به ریاست جدید اس.ای.سی امیدوار است که دانش عمیقی در مورد بیت کوین و ارزهای دیجیتال دارد، در همین بین اس.ای.سی می‌تواند نگاهی تازه به برخی از دلایل استفاده شده یا رد وجوه قابل معامله در بیت کوین ای.تی.اف (ETF) داشته باشد.

کمیسر اس.ای.سی در ادامه افزود: بسیار سخت است که فناوری همتا به همتا را ممنوع کنیم. با توجه به مقررات جدید ارزهای رمزنگاری شده توسط دولت بایدن، سرمایه گذاران نگرانند که آیا دولت ارزهای رمزنگاری شده از جمله بیت کوین را ممنوع می‌کند یا خیر. برخی از افراد هشدار داده‌اند که اگر بیت کوین به خطری برای سیستم‌های مالی آن‌ها تبدیل شود، دولت‌ها باید مبادلات آن را غیرقانونی اعلام کنند که در میان آن‌ها بنیانگذار بریدج واتر اسوشیتد، ری دالیو و مایکل بری د بیگ شورتز و رون پل وجود دارند.

اما از سوی دیگر پیرس، طرفدار بیت کوین، از تصمیم اس.ای.سی برای تأیید ای.تی.اف‌های بیت کوین حمایت می‌کند. کمسیر در خصوص احتمال ممنوعیت بیت کوین در ایالات متحده، عنوان کرد: من فکر می‌کنم تلاش‌ دولت، مانند هر فناوری دیگری، جلوگیری از استفاده مردم از رمز ارزها برای اهداف غیرقانونی است و فقط اجازه استفاده از آن‌ها برای اهداف قانونی صادر خواهد شد. این همان چیزی است که من انتظار دارم اتفاق بیفتد.

پیش از این کمیسیون پیرس صراحتاً بیان کرده بود: دولت آمریکا اگر بخواهد بیت کوین را ممنوع کند احمق خواهد بود.

دولت ایالات متحده نگران استفاده از ارزهای رمزپایه در فعالیت‌های غیرقانونی است. وزیر خزانه داری این کشور، جانت یلن، چندین بار گفته است: ارزهای رمزپایه عمدتا برای تأمین مالی غیرقانونی استفاده می‌شوند. خزانه داری با تنظیم كنندگان دیگر كار خواهد كرد تا مقررات مناسبی را برای فضای رمزنگاری تهیه كند.

فاکس بیزنس اخیراً در گزارشی عنوان کرد: ممکن است تنظیم مقررات رمزنگاری از خزانه داری آغاز شود و اس.ای.سی منتظر هدایت سیاست‌های گسترده نظارتی در مورد ارزهای رمزپایه از خزانه داری است.

اس.ای.سی همچنین منتظر ورود رئیس جدیدی است. هفته گذشته گری جنسلر، به عنوان رئیس کمیسیون اس.ای.سی تأیید شد. وی دانش عمیقی در مورد بیت کوین و ارزهای رمزپایه دارد و کلاس‌هایی را در این زمینه در انستیتوی فناوری ماساچوست (MIT) تدریس کرده است.

جنسلر همچنین رئیس سابق کمیسیون تجارت آینده کالا سی.اف.تی.سی می‌باشد. انتظار می‌رود که او قوانین قابل توجهی را بر روی ارزهای رمزپایه اعمال کند. هفته گذشته مجلس نمایندگان ایالات متحده لایحه‌ای را تصویب کرد که طبق آن اس.ای.سی و سی.اف.تی.سی باید یک گروه کاری متمرکز بر دارایی‌های دیجیتال جمع آوری کنند. پیرس در مورد احتمال تصویب ای.تی.اف بیت کوین توسط اس.ای.سی در سال جاری، گفت: با ورود رئیس جدید، ما می‌توانیم به برخی از استدلال‌هایی که قبلاً برای انکار محصولات بیت کوین از آن‌ها استفاده می‌کردیم، نگاهی تازه بیندازیم.

وی افزود: صادقانه بگویم، کانادا اکنون از ما جلوتر است. آن‌ها نه تنها دارای کالاهای قابل معامله در بیت کوین هستند، بلکه دارای کالاهای مبادله شده بر اساس اتر نیز هستند.

لینک منبعnews.bitcoin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید