پنج‌شنبه 29 اردیبهشت 1401
خانه اخبار ادعای تند کمدین امریکا علیه دو کوین مشهور/ تیغ بیل مار بر...

ادعای تند کمدین امریکا علیه دو کوین مشهور/ تیغ بیل مار بر صورت تسلا

مجری و کمدین سیاسی آمریکایی، دریک برنامه تلوزیونی در پی انتقادات وارن بافت و نسیم طالب به شدت بیت کوین را نقد کرد و در ادعای خود تیغ را بروی سردمداران ارز دیجیتال کشید.

به گزارش ارزنیوز؛ بیل مار (Bill Maher)، مجری و کمدین سیاسی معروف تلویزیون آمریکا، در برنامهٔ Real Time در جمعه‌شب، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را مسخره کرد.

وی بیت کوین، دوج کوین و چند ارز دیجیتال دیگر را نام برد و گفت: تا جایی که به او مربوط است، دوج کوین همانند ارزهای دیجیتال دیگر است، زیرا همه آن‌ها یک جک و شوخی هستند.

بیل مار، دوج کوین را Easter bunny cartoon cash (حیوان دست‌آموز عید پاک) نامید و ارزهای دیجیتال دیگر را به نور شخصیت کارتونی تینکربل (Tinkerbell) تشبیه کرد که منبع تغذیه آن فقط بر اساس تعداد کافی کودک است که به آن اعتقاد دارند.

این کمدین آمریکایی با ادعای خواندن مقالاتی در مورد رمزارزها گفت: من هنوز آن را درک نمی‌کنم.

او سپس در مورد خلاق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو صحبت کرد و اظهار داشت: نام مستعار سازنده بیت کوین کلمات ژاپنی برای پول انحصاری است.

وی سپس گفت: پول باید از چیزی واقعی در جایی نشئت‌گرفته و تولید شود و به نقل از وارن بافت، مدیرعامل Berkshire Hathaway افزود: شاید به همین دلیل است که وارن بافت می‌گوید، ارزهای دیجیتال اساساً ارزشی ندارند و هیچ چیزی تولید نمی‌کنند.

بیل مار، سپس به نقل از نسیم طالب گفت: بیت کوین یک طرح پانزی است و برای کلاهبرداری هستند و تاکنون چیز خوبی که در نام آن عبارت کریپتو آمده باشد، وجود نداشته است. این مجری تلویزیونی اضافه کرد: این مانند داشتن یک دوست صمیمی بانکدار خیالی است.

بیل مار سپس با استناد به بیل گیتس، بنیان‌گذار مایکروسافت، به قدرت و انرژی مورد نیاز برای استخراج بیت کوین پرداخت و گفت: بیت کوین در هر معامله، بیش از هر روش دیگری که بشر تا به امروز شناخته است برق مصرف می‌کند.

وی سپس به انتقاد از شرکت تسلا شتافت و گفت: چطور ممکن است شرکتی مانند تسلا می‌تواند در نجات کره زمین با اتومبیل‌های الکتریکی مشارکت داشته باشد و سپس با از بین بردن کرهٔ زمین با این پول آنلاین غیرضروری در نابودی آن شرکت کند؟

ماهر سپس از مجله‌ای نقل کرد که می‌گوید رشد بیت کوین می‌تواند به‌تنهایی دمای کره زمین را از نقطه اوج 2 درجه سانتیگراد افزایش دهد.

این کمدین معروف از هواداران بیت کوین به انتقاد پرداخت و گفت: شما یک فرصت‌طلب تشنه پول هستید و اجازه ندارید وانمود کنید که به محیط‌زیست اهمیت می‌دهید.

بسیاری از فعالان حوزهٔ ارزهای دیجیتال با او مخالفت کردند در مورد تمامی موضوعاتی که به آن پرداخته شده بود، ساز مخالفت زدند.

نیک کارتر با انتشار ویدئویی “ادعای مار را مبنی‌بر اینکه بیت کوین با 2 درجه سانتیگراد آب و هوا را گرم می‌کند را رد کرد. بسیاری از افراد در اظهارات مار در مورد مصرف انرژی بیت کوین اختلاف‌نظر داشتند.

وی افزود: بیشتر انرژی مورداستفاده آن انرژی تجدیدپذیر و انرژی پاک (انرژی آبی، زمین گرمایی و…) است یا انرژی زائد رشته‌ای است که به چیزی مفید تبدیل می‌شود. فرضیه شما این است که بیت کوین هیچ ارزشی ندارد که قطعاً نادرست است.

آنتونی پمپلیانو (Anthony Pompliano)، شریک مورگان کریک (Morgan Creek)، با ماهر پیشنهاد داد بیت کوین را برای او توضیح دهد: من فکر می‌کنم برخی از اطلاعات اصلی را که می‌تواند نظر شما را تغییر دهد را شما ندارید.

رابرت بریدلاو به مار گفت: محکومیت بدون تحقیق اوج ناآگاهی است و از او درخواست تحقیق و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه را کرد. بیت کوین بسیاری از مشکلات سیاسی – اجتماعی را که از آن شکایت دارید برطرف می‌کند.

لینک منبعnews.bitcoin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید