چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه افراد مشهور ادعای جنجالی بنیان‌گذار گروه علی‌بابا علیه بیت کوین

ادعای جنجالی بنیان‌گذار گروه علی‌بابا علیه بیت کوین

جک ما بنیان‌گذار و مدیر عامل سابق گروه علی‌بابا، معتقد است: شاید بیت کوین در مقابل بانک پیروز باشد اما احتمال اینکه آن‌هم یک حباب باشد وجود دارد. برای بلاک چین، حباب بودن صدق نمی‌کند زیرا بلاک چین بیش از چیزی که مردم تصور می‌کنند توانایی تغییر جهان را دارد و راه‌حلی برای امنیت اطلاعات ارائه می‌دهد.

به گزارش ارزنیوز؛ جک ما یا ما یون، ‌بنیان‌گذار و مدیر عامل سابق گروه علی‌بابا، معتقد است: شاید بیت کوین در مقابل بانک پیروز باشد اما احتمال اینکه آن‌هم یک حباب باشد وجود دارد. برای بلاک چین، حباب بودن صدق نمی‌کند زیرا بلاک چین بیش از چیزی که مردم تصور می‌کنند توانایی تغییر جهان را دارد و راه‌حلی برای امنیت اطلاعات ارائه می‌دهد.

جک ما تاجر، بازرگان، سرمایه‌گذار و انسان‌دوست اهل چین است.

ما یون از هواداران سرسخت بازار آزاد و اقتصاد بازار است.

گروه علی‌بابا (Alibaba Group Holding Limited) یک ابرشرکت چندملیتی تجارت الکترونیک چینی است که فروش و خدمات پس از آن را به شکل مشتری به مشتری، بنگاه به مشتری و بنگاه به بنگاه از طریق پورتال وب فراهم می‌کند.

این گروه در زمینه‌هایی چون فروشکاه اینترنتی، سامانه خرده‌فروشی، و رایانش ابری فعالیت می‌کند و دارای مجموعهٔ مختلفی از شرکت‌های تجاری در سراسر جهان است.

در ماه  سپتامبر سال ۲۰۱۸ ما یون اعلام کرد که از علی‌بابا بازنشست خواهد شد و قصد دارد به کارهای خیر خواهانه، آموزشی و محیط زیستی بپردازد. همان سال دنیلٰ ٰژانگ به جایگاه او در مدیر عاملی علی‌بابا دست یافت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید