چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار ادعای شرکت Third Point مبنی بر احتکار ارز دیجیتال در صرافی کوین...

ادعای شرکت Third Point مبنی بر احتکار ارز دیجیتال در صرافی کوین بیس

شرکت Third Point در حال حاضر 5 صندوق سرمایه گذاری در کوین بیس دارد .طبق اسناد ارسال شده به SEC برخی از این صندوق ها میلیاردها دلار دارایی ارز دیجیتال دارند.

به گزارش ارزنیوز؛ Third Point یک مشاور سرمایه گذاری ثبت شده در SEC است، که در نیویورک مستقر است. صندوق پوشش ریسک (Hedge fund) ترد پوینت (Third Point) در نیویورک آخرین شرکت چند میلیارد دلاری است که نشان می‌دهد به صنعت ارزهای دیجیتال پیوسته است. طبق آخرین اسناد ارسال شده توسط این شرکت به کمیسیون بورس و اوراق بهادار، اعلام کرده است مقدار قابل توجهی ارز دیجیتال در صرافی کوین بیس نگهداری می‌کند.

این شرکت در سال 1995 توسط Daniel S. Loeb (دانیل لوئب) که به عنوان مدیر ارشد اجرایی خدمت می‌کند تاسیس شد. در حال حاضر 5 صندوق سرمایه گذاری در کوین بیس دارد .طبق اسناد ارسال شده به SEC برخی از این صندوق ها میلیاردها دلار دارایی ارز دیجیتال دارند. با این حال ، این اسناد مقدار و نوع ارز دیجیتال و مدت نگهداری آن‌ها را مشخص نکرده است.

این اسناد و مدارک نشان دهنده‌ی این است که Third Point به طور مستقیم و غیرمستقیم در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کند و حتی پوشش ریسک انجام سپرده گذاری را نیز مد نظر قرار داده است.

این حساب‌ها ممکن است در ارزهای مجازی یا ارزهای دیجیتال و معاملات دارایی‌های دیجیتال مرتبط سرمایه گذاری کنند. معاملات ارز رمزنگاری شده در حساب ها ممکن است شامل سرمایه گذاری مستقیم به صورت نقطه‌ای ، سرمایه گذاری غیرمستقیم شامل قراردادهای مشتقه با ارزهای ارزهای دیجیتال (شامل معاملات آتی ارزهای دیجیتال و نه محدود به آن) و درآمد حاصل از آن فعالیت هایی مانند سهام و وام باشد.

Third Point تصدیق کرد که سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال خطرناک است.

با ظاهر شدن این صنعت ، خطرات جدید ممکن است در هر زمان ظاهر شوند. اما این ریسک‌ها پایدار نیستند زیرا ارزش ارزهای دیجیتال تا حدی به رشد و پذیرش فناوری دفتر توزیع شده توسط سرمایه گذاران ، فعالان بازار و مقامات نظارتی به طور گسترده تر بستگی دارد.

افشای عمومی Third Point در مورد علاقه آن به ارزهای دیجیتال، تنها یک ماه پس از ابراز علاقه بنیانگذار آن به رمزارزها صورت می‌گیرد.

دانیل لوئب اولین نظرات عمومی خود را درباره‌ی ارزهای دیجیتال ماه پیش در توئیترارائه داد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید