چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه تحلیل بازار ارز های جذاب این هفته/ ۵ ارز روی ریل سبز

ارز های جذاب این هفته/ ۵ ارز روی ریل سبز

در حالی که بیت کوین در یک محدوده سفت و سخت مقاومت می کند سولانا (SOL)، اتریوم کلاسیک (ETC)، توکن هوبی (HT) و آوا (AAVE) به بالاترین سطح خود رسیدند.

به گزارش ارزنیوز؛ طبق اطلاعات Bybit، پادشاه ارزهای دیجیتال، بیت کوین، ماه آوریل را با کاهش ۱/۹۸ درصدی به اتمام رساند تا برای اولین‌بار از سال ۲۰۱۵، این ماه با رنگ قرمز بسته شود.

در همین زمان، قیمت توکن بومی اتریوم، اتر (ETH) و به بالاترین رقم تاریخی خود در نزدیکی ۳۰۰۰ دلار رسید و بیش از ۴۴ درصد افزایش یافت. این واگرایی گسترده بین دو ارز دیجیتال برتر بازار نشان می‌دهد که بازارها به بلوغ رسیده‌اند و عملکرد ضعیف بیت کوین مانند گذشته بر عملکرد سایر آلتکوین‌ها تأثیر نمی‌گذارد.

روند صعودی اتر باعث شد این ارز با فشار خرید قابل‌ملاحظه‌ای از سمت تریدرها روبرو شود. اطلاعات حاصل از Bybit حاکی از آن است که بهره باز معاملات آتی اتر روز ۲۹ آوریل با ۵۲ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۸/۵ میلیارد دلار رسیده است. این افزایش از جانب تریدرهای حرفه‌ای پشتیبانی و حمایت شده است که ظاهراً نسبت به سرمایه‌گذاران خرد دیدگاه صعودی‌تری نسبت به اتر داشته‌اند.

عملکرد قوی بخش ارزهای دیجیتال همچنان طیف وسیعی از سرمایه‌گذاران را به سمت خود جلب می‌کند. طبق گزارش فایننشال تایمز، شرکت VC آند رسن هوروویتز قصد دارد با جمع‌آوری ۸۰۰ تا ۱ میلیارد دلار برای یک صندوق سرمایه‌گذاری دیگر، به این موج تقاضای روبه‌رشد بپیوندد. جریان پول ورودی به پروژه‌های مختلف رمزنگاری نشان می‌دهد که دیدگاه سرمایه‌گذاران برای بلندمدت صعودی است.

با توجه به اینکه در حال حاضر اتریوم پیش‌گام جریان رشد آلت‌کوین‌ها است، در ادامه این متن به بررسی نمودار ۵ ارز رمزنگاری شده برتری خواهیم پرداخت که ممکن است در کوتاه‌مدت روند صعودی خود را حفظ کنند.

BTC/USDT

در روز ۳۰ آوریل، قیمت بیت کوین از میانگین‌های متحرک آن بالاتر رفت اما گاوها نتوانستند این قدرت خود را حفظ کنند. الگوی کندل استیک دوجی (Doji) در اول ماه می و افت دیروز آن به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۵۶,۸۳۳ دلار) نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر دارایی خود را به فروش می‌رسانند.

اگر فروشندگان بتوانند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵۵,۷۲۳ دلار) بکشانند، جفت ارز BTC/USDT می‌تواند تا مرز ۵۲,۳۲۳/۲۱ دلار و سپس تا ۵۰,۴۶۰ دلار کاهش یابد. میانگین متحرک صاف و قرارگرفتن شاخص مقاومت نسبی (RSI) در نزدیکی نقطه میانی، تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می‌دهد. این ویژگی می‌تواند باعث شود این جفت ارز برای چند روز دیگر در یک بازه قیمت محدود باقی بماند.

اگر جفت ارز BTC/USDT از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگردد و به سطوحی بالاتر از ۵۸,۴۶۹/۰۹ دلار برسد، این دیدگاه اعتبار خود را از دست خواهد داد. چنین حرکتی نشان می‌دهد که گاوها با هر بار کاهش قیمت برای خرید اقدام می‌کنند. پس از آن، این جفت ارز می‌تواند به ۶۱,۸۲۵/۸۵ دلار برسد. در این سطح گاوها احتمالاً با مقاومت شدید خرس‌ها روبرو می‌شوند.

اگرچه برای تأیید خیلی زود است، اما به نظر می‌رسد که این جفت ارز در حال تشکیل شانه راست یک الگوی سر و شانه احتمالی باشد. این وضعیت با شکست قیمت زیرخط گردن کامل خواهد شد. تا آن زمان، تریدرها باید مراقب باشند اما نباید با پیش‌بینی یک شکست مقاومتی، شتاب‌زده عمل کنند.

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که گاوها قیمت جفت ارز BTC/USDT را به سطوحی بالاتر از مقاومت ۵۷,۵۰۰ دلار رسانده‌اند اما نتوانسته‌اند آن را در همان سطح حفظ کنند. به این ترتیب، خرس‌ها قیمت را به پایین‌تر از این سطح کشانده و در تلاش‌اند حمایت 20-EMA را بشکنند. اگر این اتفاق بیفتد، احتمال دارد این جفت ارز تا مرز 50-SMA سقوط کند.

بازگشت شدید این حمایت می‌تواند گاوها را تشویق کند یک‌بار دیگر برای عبور از مانع ۵۷,۵۰۰ دلاری تلاش کنند. در صورت موفقیت آنها، این جفت ارز می‌تواند سفر خود به سمت تراز ۶۱,۸۲۵/۸۴ دلار را دوباره آغاز کند. برعکس، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر 50-SMA بکشانند، احتمال ریزش قیمت تا تراز ۵۰,۴۶۰ دلار افزایش می‌یابد.

SOL/USDT

روز اول ماه می، قیمت سولانا (SOL) بالاتر از مقاومت ۴۸/۶۴ دلار شکست و دیروز به بالاترین سطح خود در ۴۹/۹۹ دلار رسید. با این حال، سطح روانی ۵۰ دلار به عنوان یک مقاومت مهم عمل می‌کند و خرس‌ها توانستند در این سطح قیمت را تا زیر ۴۸/۶۴ دلار کاهش دهند.

اگر خرس‌ها بتوانند برای دو روز قیمت این ارز را زیر ۴۸/۶۴ دلار نگه دارند، جفت ارز SOL/USDT می‌تواند تا سطح حمایت ۴۰/۵۱ دلار سقوط کند. بازگشت شدید این حمایت نشان می‌دهد که گاوها با هر بار ریزش قیمت دست به خرید می‌زنند. پس از آن، گاوها یک‌بار دیگر تلاش خواهند کرد تا مقاومت ۵۰ دلاری را پشت سر بگذارند.

در صورت موفقیت، ممکن است این جفت ارز مرحله بعدی روند صعودی خود را آغاز کند. این حرکت می‌تواند تا رسیدن به تراز ۵۶/۷۷ دلار و سپس ۶۸/۰۵ دلار ادامه یابد. شیب صعودی میانگین متحرک و قرارگیری RSI در نزدیکی منطقه اشباع خرید نشان می‌دهد مسیر دارای کمترین مقاومت، مسیری صعودی است.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۸ دلار) برسد، این دیدگاه مثبت فاقد اعتبار خواهد شد. در چنین شرایطی، این جفت ارز می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۶ دلار) اصلاح شود.

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که گاوها در تلاش‌اند از 20-EMA دفاع کنند. اگر آنها بتوانند قیمت را از منطقه مقاومت بالاسری در ۴۸/۶۴ دلار به ۴۹/۹۹ دلار برسانند، احتمالاً مومنتوم این حرکت افزایش خواهد یافت. افزایش تدریجی 20-EMA و قرارگرفتن RSI در منطقه مثبت نشان می‌دهد که گاوها تا حدودی برتری دارند.

برخلاف این فرض، اگر یک‌بار دیگر قیمت از مقاومت بالاسری کاهش یابد، احتمال شکست به زیر میانگین‌های متحرک افزایش می‌یابد. به دنبال این حرکت، ممکن است خرس‌ها قیمت را تا ۴۰/۵۱ دلار کاهش دهند. یک بازگشت شدید از این حمایت می‌تواند این جفت ارز را برای چند روز در این بازه محدود نگه دارد.

HT/USDT

روز اول می، توکن هوبی (HT) از سطح مقاومت ۲۶/۸۹ دلار عبور کرد و دیروز به بالاترین قیمت خود در ۲۹/۵۴ دلار رسید. با این وجود، خرس‌ها در تلاش‌اند قیمت را تا زیرسطح شکست کاهش دهند و گاوهای هیجان‌زده را به دام بیندازند.

اگر قیمت کاهش یابد و به مدت سه روز زیر ۲۶/۸۹ دلار باقی بماند، جفت ارز HT/USDT می‌تواند به‌تدریج تا مرز ۲۲ دلار کاهش یابد. بازگشت شدید این حمایت می‌تواند این جفت ارز را برای چند روز در بازه‌ای محدود نگه دارد.

برعکس، اگر گاوها از حمایت ۲۶/۸۹ دلاری دفاع کنند یا زیر ۲۵ دلار هم زمین زیادی را رها نکنند، پیشنهاد خرید قوی در هر افت جزئی است. شکست بالای ۲۹/۵۴ دلار می‌تواند روند صعودی را با هدف بعدی ۳۶/۵۴ دلار از سر بگیرد.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۰/۵۴ دلار) افزایش یافته و RSI در منطقه اشباع خرید قرار دارد. این واقعیت نشانگر برتری گاوها می‌باشد.

در حال حاضر، گاوها و خرس‌ها برای در دست گرفتن کنترل اوضاع در نزدیکی سطح ۲۶/۸۹ دلار با یکدیگر مبارزه می‌کنند. اگرچه خرس‌ها توانسته بودند قیمت را به ۲۶/۱۰ دلار برسانند، اما موفق به حفظ سطوح پایین‌تر نشدند. این نشان می‌دهد که گاوها هنگام افت قیمت خرید می‌کنند.

افزایش میانگین‌های متحرک و واقع‌شدن RSI در نزدیکی منطقه اشباع خرید نشان می‌دهد که گاوها برتری دارند. با این حال، گاوها به‌سختی می‌توانند قیمت را تا مرز ۲۹/۵۴ دلار بکشانند. این می‌تواند در کوتاه‌مدت منجر به ایجاد نوسانات شدیدی شود.

شکست قیمت زیر ۲۶ دلار می‌تواند آن را تا 20-EMA کاهش دهد. اگر قیمت از این سطح بازگردد، گاوها یک‌بار دیگر تلاش می‌کنند روند صعودی را از سر بگیرند. در مقابل، شکست زیر میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه می‌تواند آغازگر یک‌روند اصلاحی عمیق‌تر باشد.

ETC/USDT

خرس‌ها سعی می‌کنند حرکت صعودی اتریوم کلاسیک (ETC) را در منطقه مقاومت بالاسری ۳۸ تا ۴۱/۶۱ دلار متوقف کنند. با این حال، دم بلند کندل استیک دیروز نشان می‌دهد که تریدرها در سطوح پایین‌تر خرید می‌کنند.

شیب صعودی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۸/۷۴ دلار) و قرارگیری RSI در منطقه اشباع خرید نشان‌دهنده برتری گاوها می‌باشد. اگر خریداران قیمت را از مقامت بالاسری عبور دهند، جفت ارز ETC/USDT می‌تواند روند صعودی خود را ازسرگرفته و تا ۵۳/۲۱ دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از منطقه مقاومت بالاسری پایین بیاید، خرس‌ها سعی می‌کنند این جفت ارز را تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش دهند. شکست قیمت زیر این حمایت نشان می‌دهد که مومنتوم حرکت صعودی کاهش‌یافته و این جفت ارز می‌تواند تا ۲۲/۲۰ دلار سقوط کند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در حال افزایش بوده و RSI در منطقه اشباع خرید قرار دارد. این وضعیت نشان می‌دهد گاوها کنترل اوضاع را در دست دارند. با این وجود خرس‌ها به‌راحتی میدان را خالی نمی‌کنند. آنها سعی خواهند کرد این حرکت صعودی را در منطقه مقامت بالاسری متوقف کنند.

شکست قیمت زیر 20-EMA اولین نشانه از کاهش مومنتوم حرکت صعودی این ارز است. این اتفاق می‌تواند قیمت را تا مرز میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه کاهش دهد. چنین حرکتی می‌تواند این جفت ارز را برای چند روز در بازه‌ای محدود قرار دهد.

AAVE/USDT

گاوها دیروز رمزارز آوه (AAVE) را به سطوحی بالاتر از مقاومت ۴۸۹ دلار رساندند. با این حال، نتوانسته‌اند فشار خرید را در سطوح بالاتر حفظ کنند. به این ترتیب، خرس‌ها قیمت را به محدوده ۴۸۰ تا ۲۸۰ دلار بازگرداندند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها در تلاش‌اند گاوهای هیجان‌زده‌ای را که در این بازه هنگام ریزش خرید می‌کنند را به دام بیندازند.

اگر قیمت تا زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۱۵ دلار) کاهش یابد، نشان می‌دهد که گاوها هنگام افت قیمت خرید نمی‌کنند. این اتفاق می‌تواند قیمت را تا مرز میانگین متحرک ساده 50 روزه (۳۸۳ دلار) کاهش دهد و باعث شود جفت ارز AAVE/USDT برای چند روز دیگر در داخل این بازه محدود قرار بگیرد.

برعکس، اگر این جفت ارز از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگردد، نشان‌دهنده انباشت این ارز در سطوح پایین‌تر است. سپس گاوها یک‌بار دیگر تلاش خواهند کرد قیمت را به ۵۸۱/۶۷ دلار برسانند. شکست در این سطح می‌تواند آغازگر حرکت به سمت تراز ۶۹۸ دلار باشد.

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که گاوها هنگام ریزش تا سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برای خرید اقدام کرده و دوباره تلاش خواهند کرد قیمت را از منطقه مقاومت ۴۸۹ تا ۵۱۲ دلار عبور دهند. میانگین‌های متحرک صعودی و قرارگرفتن RSI بالای سطح ۶۳ نشان می‌دهد مسیر دارای کمترین مقاومت، مسیری صعود است.

اگر خرس‌ها قیمت را به زیر 20-EMA بکشانند، این دیدگاه صعودی کم‌کم اعتبار خود را از دست خواهد داد. این می‌تواند نشان‌دهنده بیشتر بودن عرضه نسبت به تقاضا باشد. پس از آن، ممکن است این جفت ارز تا 50-SMA سقوط کند. در صورتی که این حمایت حفظ شود، ممکن است این جفت ارز قبل از شروع حرکت صعودی بعدی خود، برای چند روز دیگر در بازه بین ۴۲۰ تا ۴۸۹ دلار تحکیم شود.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید