جمعه 30 اردیبهشت 1401
خانه اخبار ارموگو خبر از استیبل کوین کاردانو میدهد

ارموگو خبر از استیبل کوین کاردانو میدهد

در ژانویه 2021 شرکت بلاک چین امورگو (Emurgo) سکه‌ی پایدار (استیبل کوین) AgeUSD، یعنی استیبل کوین کاردانو را اعلام کرد.

به گزارش ارزنیوز؛ در ژانویه 2021 شرکت بلاک چین امورگو (Emurgo) سکه‌ی  پایدار (استیبل کوین) AgeUSD، یعنی استیبل کوین کاردانو را اعلام کرد. این شرکت همکاری خود را با شرکت Charles Hoskinson’s Input-Output Global ، شرکت مادر IOHK، قبلا اعلام کرده است.

طبق گفته مدیر ارشد فناوری  IOHK  رومن پلرین، (Roman Pellerin)، استیبل کوینAgeUSD به محض این که ویژگی‌های قراردادهای هوشمند در بلاک چین راه‌اندازی شود، روی کاردانو باز خواهد شد.

هدف امورگو این است که از وقایعی مانند پنجشنبه سیاه MakerDAO پیشگیری کند. در مارس 2020  فروپاشی عظیم اکثر جهش‌های بوجود آمده است، باعث شد که حدود 4 میلیون دلار در DAI تحت وثیقه قرار گیرد.

فرم الهام گرفته از پروتکل ‘Staticoin’ استیبل کوین AgeUSD ، برخلاف سکه‌های پایدار مبتنی بر رمزنگاری بر بستر اتریوم، به موقعیت‌های بدهی وثیقه دار (CDP)، متکی نیست.

این سکه پایدار بر روی بلاک چین ارگو (Ergo) اجرا می‌شود و برای اتوماتیک کردن محاسبات ریاضی این پروتکل، استفاده می‌شود.

همچنین کاربران این سکه پایدار، می‌توانند ERG را در ذخایر AgeUSD ضراب سکه، ذخیره کنند. این پروتکل فقط درصورت کافی بودن ذخایر، بالاتر از نسبت ذخیره آن، این اجازه را می‌دهد. قابل ذکر است که بانک‌ها نیز از یک فرآیند مشابه برای وام دادن استفاده می‌کنند.

کاردانو می‌تواند به عنوان وثیقه ذخایر ضرب سکه، عمل کند. با این حال ، نقطه ضعف احتمالی این است که فقط این دو دارایی از این سکه پایدار پشتیبانی می کنند ، در حالی که رمزارزهای مختلف به DAI ارجاع میشوند.

لینک منبعcoinquora

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید