چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار ازدواج اتریومی

ازدواج اتریومی

یک زوج کالیفرنیایی برای جاودانه ساختن ازدواجشان با پرداخت ۵۸۷ دلار حلقه‌های توکنایز شده‌شان را در بلاکچین اتریوم ثبت کردند.

به گزارش ارزنیوز؛ ربکا رز و پیتر کاچرگینسکی، کارمندان برجسته مبادلات ارزی دیجیتال  ساکن در ایالات متحده از ازدواج قانونی خود به صورت بلاکچین اتریوم رونمایی کردند. این خبر را ربکا رز در روز 3 آوریل، با ارسال نامه‌ای به توییتر اعلام کرد.

علاوه بر برگزاری یک مراسم عروسی سنتی یهودیان، کاچرگینسکی یک قرارداد هوشمند اتریوم به نام Tabaat نوشت که حلقه‌های توکن دار NFT را به صورت توکن TBT برای کیف پول زوجین صادر می‌کرد. Tabaat کلمه‌ای عبری به معنای حلقه است.

کاچرگینسکی این قرارداد هوشمند 2218 خطی را در 10 مارس ایجاد کرد، هزینه ساخت این قرارداد 0.25 ETH بود و در آن زمان تقریباً 450 دلار ارزش داشت. یک ساعت پس از انعقاد قرارداد، سه معامله دیگر با هزینه اضافی 0.0048 ETH یا 87 دلار از Tabaat ارسال شد. که نشان می‌دهد تهیه توافق نامه ازدواج حدود 537 دلار هزینه به دنبال داشته است.

این مراسم خود شامل دو معامله بود و انتقال حلقه‌های NFT از قرارداد به رز و کاچرگینسکی را نشان می‌داد. به طور کل، 4 دقیقه طول کشید تا این مراسم توسط شبکه Ethereum تأیید شود و 50 دلار هزینه ماینر را نیز متحمل شد. این در حالی است که به طور متوسط هر عروسی در ایالات متحده تقریباً 25000 دلار هزینه دارد.

NFT‌ها تصویر انیمیشنی دو دایره را با یکدیگر ادغام می‌کنند تا زمانی که این دو تصویر یکی شوند و توسط کارل یوهان هاسلروت هنرمند تصویر ساز طراحی شده است.

رز در توییتر خود گفت که بلاکچین، بر خلاف اشیا فیزیکی، برای همیشه غیرقابل توقف است، سانسور آن غیرممکن است و به تایید و اجازه کسی نیاز ندارد این همانطوری است که مفهوم عشق باید باشد. چه چیزی ممکن است عاشقانه تر از آن باشد.

این اولین ازدواج مبتنی بر بلاکچین نیست که به ثبت رسیده باشد. دیوید موندروس و جویس بایو نیز ازدواج خود را با اسکن یک کد QR طی مراسمی که در یک کنفرانس خصوصی بیت کوین در دیزنی برگزار شد، رسمی کردند.

 

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید