چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار از ادعا تا واقعیت: موفقیت بیت کوین نفرت انگیز است

از ادعا تا واقعیت: موفقیت بیت کوین نفرت انگیز است

در جریان تلاطم در بازارهای کوین جهان و در پی آن سقوط و صعود بیت کوین بخشی از سرمایه گذاران منتقد این ارز دیجیتال ادعا کردند که بیت کوین یک موش صحرایی و موفقیت آن موضوعی نفرت انگیز است.

به گزارش ارزنیوز؛ صعود زودگذر قیمت بیت کوین، نظر بسیاری از منتقدان پیشین رمزارزها را عوض و توجه آن‌ها را به خود جلب کرده است. اما در مورد وارن بافت (Warren Buffett) و دست راست او، چارلی مونگر (Charlie Munger) این‌طور نیست.

وارن بافت سرمایه‌گذار، اقتصاددان و مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره شرکت برکشایر هاتاوی (Berkshire Hathaway) است و چارلی مونگر نیز وکیل، سرمایه‌گذار و به‌عنوان معاون رئیس و نایب‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری برکشایر هاتاوی فعالیت می‌کند.

مونگر در باره بیت کوین گفت: از موفقیت بیت کوین در طی نشست سالانه سهام‌داران برکشایر (Berkshire) که در اول ماه می برگزار شد، متنفر بود.

وی افزود: “کل این پیشرفت” منزجرکننده است و با منافع تمدن مغایرت دارد؛ “البته، من از موفقیت بیت کوین متنفرم. من باید متواضعانه بگویم که فکر می‌کنم کل این پیشروی و توسعه لعنتی، نفرت‌انگیز و مغایر با منافع تمدن است و من انتقاد را به دیگران واگذار می‌کنم.”

در حالی که “Oracle of Omaha” از یک سؤال در مورد بیت کوین طفره رفت، وی با اظهارات تند مونگر موافق بود: “من در آن مورد، موافقم.”

وارن بافت بیت کوین را در ماه می سال 2018 را موش صحرایی نامید.

این نظرات، ناگزیر مورد انتقاد و سرزنش شدید جامعه ارزهای دیجیتال قرار گرفت. اقتصاددان و تحلیلگر ارزهای رمزنگاری شده، الکس کروگر (Alex Krüger)، در توئیتر خود بیان کرد که نفرت در مورد مدیریت پول، نامعقول و غیرمنطقی است:

“رویکرد مونگر برای کنار آمدن با موفقیت بیت کوین، نفرت است و زمانی که با نفرت درگیر شود، نمی‌تواند منطقی باشد. مدیران امور مالی که با تغییرات تکنولوژیکی سازگار نباشند، زمان سختی را پیش رو دارند.”

مونگر، تمایل دارد در مورد تحقیر و اهانت خود، نسبت به حوزه رمزنگاری و همچنین سهام‌های نظری، بسیار جدی صحبت کند. طبق گزارش U.Today ، میلیاردر 97 ساله، در نشست سالانه شرکت در فوریه، بیت کوین و تسلا را با ” یک شپش و یک کک” مقایسه کرد.

لینک منبعu.today

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید