پنج‌شنبه 29 اردیبهشت 1401
خانه اخبار از دستگاه خودپرداز ملی رمزارزها رونمایی شد

از دستگاه خودپرداز ملی رمزارزها رونمایی شد

به گزارش ارز نیوز ،‌ علی زنجانی مدیر خانه بلاک چین ایران گفت: لزوم ارایه خدمات به مشتریان در کلیه ساعات شبانه روز و سهل الوصول شدن پرداخت باعث ساخته شدن دستگاه‌های خودپرداز شد. این دستگاه ها در سال ۱۹۶۰ (۱۳۳۸ شمسی) در کشورهای مختلف دنیا معرفی و یک سال بعد آمریکا اولین دستگاه ای تی ام را ارایه کرد.

زنجانی در ادامه باتوجه به این که کشورهای دیگر نیز به این سمت رفتند اما مردم آن را نپذیرفتند گفت: در ایران نیز سال ۱۳۵۰ بانک تهران و سپه دستگاه‌هایی را وارد کردند اما مدیران بانکی مقابله کردند و ما نیز عقب ماندیم.

زنجانی افزود: نسل دوم دستگاه‌های خودپرداز برای رمز ارزهای دیجیتال ساخته شد. این دستگاه ها ابتدا بحث خرید بیت کوین و پس از آن فروش بیت کوین را داشتند.

او تصریح کرد:‌ اکنون ۱۶ هزار دستگاه خودپرداز رمز ارز در جهان در حال خدمت رسانی است که از این تعداد ۱۳ هزار دستگاه متعقل به کشور آمریکا است.

این دستگاه اختراع یک شرکت دانش بنیان با همراهی خانه بلاکچین ایران است که کلیه رمزارزها را پوشش می‌دهد ضمن این که می توان از طریق آن خرید و فروش نیز انجام داد. این دستگاه قادر است پس از هر خرید، کیف پول کاغذی نیز به کاربر ارائه کند.

زنجانی خاطرنشان کرد: نسل سوم دستگاه خودپرداز دستگاه‌هایی هستند که نمونه آن امروز رونمایی شد. دستگاهی که به راحتی می‌تواند امکان خرید و فروش رمزارزها را ممکن کند.

این در حالیست که در هفته‌های گذشته شاهد اخبار ممنوعیت خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران بوده‌ایم. انتشار خبرهایی از ممنوعیت مبادله رمزارزها در ایران جامعه کریپتو را با نگرانی‌هایی روبرو کرده است.

منبع: میهن بلاک چین 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید