چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار از دست رفتن سرمایه ۵۰۰ میلیون دلاری در پی ریزش بازار

از دست رفتن سرمایه ۵۰۰ میلیون دلاری در پی ریزش بازار

آخرین تغییرات بیت کوین موجب شد، این ارز رکورد دار ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه از دست رفته در مبادلات عمده، تنها در طی ۶۰ دقیقه شود

به گزارش ارزنیوز، Jan & Yann، بنیانگذاران Glassnode، بر ثبت رکورد جدید ساعتی بیت کوین در ریزش، تأکید و خاطر نشان کردند که بیش از نیمی از قراردادهای آتی و باز قبل از تماس‌های حاشیه‌ای، حداقل 20 برابر تحت فشار حداکثری قرارداشتند.

با این حال، داده‌های دریافت شده توسط Bybt حاکی از آن است که سقوط ارزش بازار با رقم 800 میلیون دلار، فقط در مدت 15 دقیقه انجام شده است.

طبق داده‌های جمع آوری شده از بازار ارزهای دیجیتال، دیتامیش (datamish)، در 24 ساعت گذشته 292 موقعیت با قیمت 94.5 میلیون دلار در بورس مشتقات BitMEX دچار سقوط شدند و در  Bitfinex نیز 488 موقعیت برای قیمت تقریبی 100 میلیون دلار، در مدت مشابه منحل گشتند.

دومین ریزش بزرگ یک روزه در 22 فوریه اتفاق افتاد، زمانی که بیت کوین، از بالاترین سطح خود در آن زمان یعنی 58300 دلار به حدود 47000 دلار سقوط کرد. همان طور که اشاره شد، قراردادهای آتی به ارزش 5.9 میلیارد دلار، در زمان سقوط ریزش داشته است.

از اوج قیمت در 14 مارس با رقم 61،000 دلار، در معاملات آسیایی سه شنبه 16 مارس، بیت کوین با 12.3٪ به مبلغ 53،500 دلار تغییر پیدا کرده است. از آن زمان این ارز دیجیتال، بهبود کمی داشته و آخرین قیمت تغییر یافته به مبلغ 54600 دلار در زمان نوشتن این خبر اعلام شده است.

این اصلاح جدید سومین اصلاح عمده چرخه فعلی  BULLISH است.

در حالی که شاخص (FEAR AND GREED) در بیت کوین نشان می داد، بازارهای هفته گذشته تحت فشار حرص و طمع شدید از سوی معامله گران به سر می‌برند، با تغییر در شاخص، شاهد بازگشت به رده (FEAR AND GREED) با رتبه 71 خواهیم بود، که نشان دهنده بازگشت آرامش و تعادلی چشم گیر به وضعیت بازار است.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید