سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401
خانه اخبار از هشدار رنگ پریده برای بانک ها تا زلزله در قلب خزانه...

از هشدار رنگ پریده برای بانک ها تا زلزله در قلب خزانه داری امریکا

به بیان جسی پاول، مدیر عامل صرافی کراکن اگر معامله ارز دیجیتال در جایی ممنوع شود تنها جذابیتش برای مردم بیشتر می‌شود چرا که به آن‌ها این حس را می‌دهد که دولت‌ها نمی‌خواهند شاهد پیدا شدن رقیبی برای پول‌های در اختیار خود باشند.

به گزارش ارزنیوز؛ با توجه به آغاز برخورد دولت‌ها با بیت کوین و برخی از ارزهای دیجیتال دیگر مدیرعامل یکی از بزرگ ترین صرافی های ارزهای دیجیتالی دنیا نسبت به این اتفاق هشدار داده و گفته است که شماری از مقامات آمریکایی از جمله ژانت یلن، وزیر خزانه داری و همچنین کریستین لاگارد، ریئس بانک مرکزی اروپا، نسبت به استفاده از بیت کوین و سایر رمزارزها در فعالیت‌های مجرمانه نظیر پولشویی هشدار داده اند.

مدیرعامل صرافی کراکن، جسی پاول روند صعودی اخیر رمزارزها را ناشی از رسیدن بیت کوین به قله جدید ۶۱ هزار دلاری دانست و افزود: فکر نمی‌کنم دست کم در آینده نزدیک شاهد قانون گذاری شفاف در حوزه ارزهای دیجیتالی باشیم.

طبق قانون جدید ضد پولشویی آمریکا، کسانی که در کیف پول‌های خود بیش از ۳۰۰۰ دلار ارزهای دیجیتال نگهداری می‌کنند باید اطلاعات هویتی خود را در اختیار نهادهای ناظر قرار دهند.

مدیرعامل کراکن با اشاره به سابقه استفاده از بیت کوین و سایر رمزارزها در فعالیت‌های غیرقانونی گفت: طبق تجزیه و تحلیل صورت گرفته توسط موسسه چینالایسیس، تنها ۰.۳۴ کل تراکنش‌های ارزهای دیجیتالی مربوط به اقدامات مجرمانه است و امیدوارم مقامات آمریکایی و مقامات دیگر کشورها به خاطر این نسبت کم از روی احساسات تصمیم نگیرند.

جسی پاول بانک‌ها را بزرگ‌ترین بازنده عصر ارزهای دیجیتالی دانست و افزود: شاید عده‌ای برای نجات بانک‌ها بخواهند ارزهای دیجیتال را ممنوع کنند اما به نظرم دیگر خیلی دیر شده است. اگر هم معامله ارز دیجیتال در جایی ممنوع شود تنها جذابیتش برای مردم بیشتر می‌شود چرا که به آن‌ها این حس را می‌دهد که دولت‌ها نمی‌خواهند شاهد پیدا شدن رقیبی برای پول‌های در اختیار خود باشند.

هفته‌های اخیر برخی از کشورها رویکرد سختگیرانه‌ای مقابل ارزهای دیجیتالی اتخاذ کرده‌اند. دولت هند لایحه‌ای را در دست دارد که در صورت اجرایی شدن، هرگونه فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتالی شامل معامله یا نگهداری آن‌ها را ممنوع می کند.

لینک منبعایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید