سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401
خانه اخبار از پمپاژ دوج کوین تا شوخی جدید ایلان ماسک

از پمپاژ دوج کوین تا شوخی جدید ایلان ماسک

با افزایش تأثیر ایلان ماسک بر جامعه به خصوص صفحات اجتماعی، تغییرات دوج‌کوین نیز به طور کامل به این میلیاردر وابسته شده است. اما به نظر می‌رسد که بازی ایلان ماسک برای پمپ کردن این ارز چیزی بیش‌تر از یک شوخی نباشد.

به گزارش ارزنیوز؛ دوج کوین قرار است اولین پمپ قیمتی خود را انجام دهد. همان‌طور که یک پمپ هفتگی می‌تواند رمز ارز را با 12 درصد افزایش روزانه به ارزش 0.33 دلار و 43.8 درصد افزایش در مدت یک هفته تغییر دهد، برخی حدس می‌زنند که اکنون این رالی قیمت می‌تواند تا حدودی با تحریک، ایلان ماسک، میلیاردر رسانه‌های اجتماعی تقویت شود.

ایلان ماسک قرار است، شنبه شب، در یک برنامه زنده با عنوان پدرخوانده دوج‌کوین (The Dogefather) شرکت نماید.

جذابیت همراه شدن اسم ماسک با ارزهای دیجیتال به سال گذشته برمی‌گردد اما اخیراً به نظر می‌رسد که او با این القاب و تاثیر خود در فضای مجازی به موضوعات پیرامون این ارز مانند یک شوخی نگاه می‌کند. در حالی که شرکت خودروساز الکتریکی وی، (تسلا) سال گذشته بیت کوین را به ترازنامه خود اضافه کرد.

به نظر می‌آید که این کارآفرین هنوز در حال نزدیک شدن به رمزگشایی می‌باشد بطوریکه وی صراحتا اعتراف می‌کند که بلاکچین می‌تواند آینده تجارت انسانی باشد.

با این حال بازار توییتر، صحبت‌های او را بسیار جدی می‌گیرد؛ اگرچه این همبستگی ممکن است سرسری و پیچیده باشد، اما مطالعات متعدد نشان داده است که توییت کردن ماسک درباره یک ارزدیجیتال باعث افزایش مبادلات و توجه به آن ارز می‌شود.

در ماه ژانویه، آزمایشگاه بلاکچین ریسرچ مقاله‌ای را تحت عنوان، فعالیت ایلان ماسک در توییتر چگونه بازار ارزهای رمزپایه را به حرکت در می‌آورد، منتشر کرد، که بر اساس این مقاله شش مورد از فعالیت‌های ایلان ماسک در رسانه‌های اجتماعی را مورد بررسی قرار داده و نشان می‌دهد که او چطور بر دوج تاثیر گذار بوده است.

به همین ترتیب، تجزیه و تحلیل پروتوز نشان داد که چهار مورد از توییت‌های ماسک، تأثیر صددرصدی و دو رقمی بر قیمت دوج داشته است (توییت‌های وی درباره بیت کوین و اتریوم نیز می‌تواند این بازارها را جابجا کند‌، اما پمپاژ  دوج به علت پایین بودن بازارش کار را آسان می‌کند).

دوج با افزایش حجم رسانه‌های اجتماعی، در معرض شایعه پراکنی‌ها و جستجو‌های بسیار قرار دارد که به طور مداوم ارزش این ارز را بالا می‌برد.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید