چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار اسکناس مات شد/ طلوع پوند دیجیتال در قلب شیر زرین

اسکناس مات شد/ طلوع پوند دیجیتال در قلب شیر زرین

بانک مرکزی نروژ روز جمعه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد مراحل آزمایشی ارز دیجیتال ملی را طی دو سال آینده انجام خواهد داد.

به گزارش ارزنیوز؛ بانک مرکزی نروژ (Norges Bank)، در روز گذشته به صورت رسمی اعلام کرد: مراحل آزمایشی CBDC ارز دیجیتال ملی را طی دو سال آینده انجام خواهد داد.

این آزمايش‌ها بر اساس توصيه‌های يك كارگروه داخلی است وعقیده این کار گروه بر این است که اکنون بیش از هر زمان دیگری برای تحقیق در مورد یک CBDC انگیزه وجود دارد.

بنا بر این اطلاعیه، بسیاری از بانک‌های مرکزی مشغول انجام پژوهش‌های یکسانی هستند و برخی از آنها به مرحله آزمایش‌های فنی رسیده‌اند.

در همین حال، اویستین اولسن، رئیس بانک مرکزی نروژ، گفت: به دانش بیشتری نیاز داریم تا بتوانیم تصمیم بگیریم آیا صدور ارز دیجیتال ملی کارآمد است یا خیر.

نروژ پژوهش‌های مرتبط با ارز دیجیتال ملی را از چهار سال پیش شروع کرده است.

گفتنی است؛ کاهش شدید استفاده از پول نقد در نروژ را می‌توان دلیل شروع این تحقیقات دانست بطوریکه تنها چهار درصد از پرداخت‌ها در این کشور با پول نقد انجام می‌شود و کمترین پول نقد در گردش را میان کشورهای جهان دارد.

بیشتر کشورها در سراسر جهان، به طور روز افزون تلاش خود برای توسعه ارزهای دیجیتال ملی را افزایش می‌دهند. در اوایل این هفته، بانک انگلیس رسماً آغاز مطالعات مقدماتی CBDC را اعلام کرد. این پروژه احتمالاً به عرضه پوند دیجیتال منتهی خواهد شد.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید