جمعه 30 اردیبهشت 1401
خانه اخبار افزایش 77 درصدی کارمزد تراکنش همراه با بالاترین قیمت تاریخ اتریوم

افزایش 77 درصدی کارمزد تراکنش همراه با بالاترین قیمت تاریخ اتریوم

اتریوم (ETH)، دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار، روز جمعه از 2000 دلار گذشت و به بالاترین سطح قیمت خود رسید.

به گزارش ارزنیوز؛ افزایش 31 درصدی قیمت Ethereum با افزایش 77 درصدی کارمزد تراکنش همراه بود. اتریوم (ETH)، دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار، روز جمعه از 2000 دلار گذشت و به بالاترین سطح تاریخی خود رسید.

در راستای افزایش 31 درصدی قیمت، شبح شوم کارمزد تراکنش‌ها به سراغ اتریوم آمد، هزینه معاملاتی استفاده از بلاک چین (کارمزد تراکنش) 77 درصد در طی چند روز افزایش یافت.

اتریوم در هشت روز از 9 روز گذشته کندل‌های سبز را ثبت کرد و قیمت این ارز دیجیتال از پایین ترین قیمت 1530 دلار در 26 مارس به قیمت 2100 دلار  در زمان انتشار این مطلب افزایش یافت.

طبق اطلاعات Bitinfocharts.com، هزینه معاملات به طور خلاصه در همان بازه زمانی 77 درصد افزایش یافت، زیرا متوسط ​​هزینه کارمزد تراکنش در شبکه اتریوم از 12.96 دلار به 22.97 دلار افزایش یافت.

کارمزد معاملات، که بیانگر واضح تری از هزینه‌های بیشتر پرداخت می‌شود ، نیز در هفته گذشته 91% افزایش یافت و از 6/66دلار به 12.74 دلار رسید.

مقدار هزینه‌های تراکنش که برای زنجیره‌های معروف مانند اتریوم و بیت کوین انجام می‌شود در حال حاضر مناسب نیستند با توجه به این نکته، توسعه دهندگان EIP-1559 را ارائه داده‌اند، یک پیشنهاد برای بهبود اتریوم که نحوه محاسبه هزینه‌ها در بلاکچین را اصلاح می‌کند. وقتی این نسخه در ژوئیه آینده به روز شود، هزینه‌های معامله به صورت الگوریتمی به صورت پویا تنظیم می‌شود. یک جنبه تورم به طور همزمان با رمزگذاری اتریوم ارائه می‌شود، و بخشی از هزینه شبکه قرار است پس از هر معامله از بین برود.

در بلند مدت، اتریوم قرار است به یک الگوریتم اجماع اثبات سهام بپردازد، که سیستم اثبات کار فعلی را به طور کامل رها خواهد کرد. در زنجیره بلوکی PoS، دارندگان کوین برای اطمینان از شبکه در ازای دریافت درآمد منفعل، سکه می‌گیرند، در مقابل اینکه ماینرها برای دستیابی به پاداش استخراج بلوک، از قدرت محاسبات کمک می‌کنند. الگوریتم اجماع جدید به عنوان بخشی از ارتقا اتریوم به اتریوم2 در حال اجرا است.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید