چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار افشاگری علیه صرافی ها/ حواستان نباشد باخت حتمی است

افشاگری علیه صرافی ها/ حواستان نباشد باخت حتمی است

کارشناس بازار مالی، در مصاحبه اخیر خود از خطرات سرمایه گذاری مال باختگان بورس در بازار ارزهای دیجیتال گفت و اظهار کرد: هیچ یک از صرافی‌های ارز دیجیتال ایران مجوز نداشته و در حال حاضر به صورت غیر قانونی فعالیت می‌کنند.

به گزارش ارزنیوز؛ مرتضی مختاری، کارشناس بازار مالی، در مصاحبه اخیر خود عنوان کرد: هیچ یک از صرافی‌های ارز دیجیتال ایران مجوز نداشته و در حال حاضر به صورت غیر قانونی فعالیت می‌کنند اگر در بورس زیان دیده‌اید بدون آگاهی از نحوه سرمایه گذاری وارد فضای ارز‌های دیجیتال نشوید.

وی در ادامه از کلاهبرداری اخیر صرافی‌ها در کشور ترکیه یاد کرد و افزود: این اتفاق ترس و شک را برای سرمایه گذاران ارز دیجیتال ایجاد کرد، لازم است تا سرمایه گذاران این حوزه پیش از سپرده گذاری از میزان اعتبار هر صرافی آگاه شوند، برای کسب آگاهی نیز بهترین راه مراجعه به سایت‌های معتبر و مطالعه لیست صرافی‌ها است.

او با تاکید بر این که هیچ صرافی ارز دیجیتالی در ایران مجوز ندارد افزود: تمام مواردی که تحت عنوان صرافی ارز دیجیتال در ایران فعالیت می‌کنند غیر قانون می‌باشند و اگر اتفاق مشابه کلاهبرداری ترکیه در ایران تکرار شود دست سرمایه گذاران ما به هیچ جا بند نیست و این موضوع من را نگران می‌کند.

او در ادامه گفتگو با تأکید بر لزوم حفظ امنیت توسط کاربران توصیه کرد: هیچ وقت نباید رمز عبورتان را در گوشی موبایل و سیستم‌هایی که با آن کار می‌کنید ذخیره نمایید سعی کنید هر سه ماه یک بار رمز عبور و اطلاعات امنیتی حسابتان را تغییر دهید و از انتخاب پسور یکسان برای حساب‌های خود بپرهیزید، شناسایی دو عاملی google authenticator را حتما فعال کرده و کد آن را در جایی امن نگهداری کنید و در صورت استفاده از والت ۱۲ کلمه‌ی ریکاوری را در جایی مطمئن ذخیره کرده و سعی کنید با آی پی ناشناس وارد حساب خود نشوید.

وی همچنین افزود: کاربران ایرانی باید در استفاده از وی پی ان دقت کنند.

مختاری در انتهای گفتگوی خود بیان کرد: وقتی سرمایه‌ی خود را به صرافی‌ها می‌سپارید در واقع کلید خصوصی سپرده خود را به آن‌ها داده‌اید و اگر صرافی تعطیل شود شما هیچ دسترسی به حسابتان ندارید. اما کیف پول‌ها فناوری در بستر بلاکچین می‌باشند که وقتی سرمایه خود را به آن‌ها دادید کلید خصوصی حسابتان در دستان خودتان است.

در نتیجه اگر قصد سرمایه گذاری بلند مدت در رمز ارزها را دارید از کیف پول‌های سخت افزاری استفاده کنید و در صورت سپرده گذاری کوتاه مدت از کیف پول‌های نرم افزاری بهرمند شوید.

لینک منبعisna

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید