چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار اقدام دو بانک (Deutsche Bank, BNY Mellon) برای استقلال و خودمختاری

اقدام دو بانک (Deutsche Bank, BNY Mellon) برای استقلال و خودمختاری

هفته‌ی گذشته BNY Mellon‌، یکی از قدیمی‌ترین بانک‌ها در ایالات متحده‌، اعلام كرد كه راه‌حل‌های مربوط به حضانت را ارائه می‌دهند تا از فشار سرمایه‌گذاران نهادی جدا شوند. علاوه بر این‌، اسناد متعلق به ماه دسامبر نشان می‌دهد که بانک Deutsche هم در حال برنامه‌ریزی برای راه حل حضانت‌، همراه با تجارت و خدمات صدور رمز است.

با این وجود‌، در حالی که هر دو بانک کاملاً تاسیس شده‌اند و تجربه استفاده از طیف وسیعی از دارایی‌ها را دارند‌، اما لزوماً به این معنی نیست که آن‌ها برای نگهداری ارزهای دیجیتال  آمادگی دارند.

طبق گزارش کوین تلگراف،‌ ژان میشل پائیلون معاون راه‌حل‌های تجاری لجر اظهار داشت:

دارایی های دیجیتال با دارایی‌های سنتی مانند اوراق قرضه‌، سهام و اسناد خزانه کاملاً متفاوت هستند. دارایی‌های دیجیتال با طراحی غیرمتمرکز شده‌اند و بنابراین مالکیت آن‌ها به یک مدل کاملاً متفاوت متکی است که نمی‌تواند از زیر ساخت‌های متمرکز موجود در بانکداری سنتی استفاده مجدد کند. برای نگهداری دارایی‌های رمزنگاری‌، شما به یک زیرساخت کاملاً جدید احتیاج دارید.

پائیلون ادامه داد‌، اگر بانک‌های بزرگ بخواهند به درستی به نقطه‌ی امن نزدیک شوند‌، در واقع سه گزینه دارند.

می‌توانند با یک متولی نظارتی موجود قرارداد ببندند‌، می‌توانند زیرساخت حضانت خود را بسازند و آن را تنظیم کنند  یا می‌توانند یک فناوری حضانت را از یک فروشنده بخرند و از آن استفاده کرده  و تنظیم نمایند.

وی همچنین افزود:

سطح تلاش‌ها و سرمایه‌گذاری‌های مورد نیاز برای موسسات با راه‌حل خود نگهداری از شرکت‌، بسیار بیشتر از یک فرد است. برای تأمین میلیاردها دلار دارایی دیجیتال‌، به فناوری‌ها و فرایندهای حاکمیتی کمی متفاوت نیاز دارد.

صرف نظر از مسیری که بانک‌ها طی می‌کنند‌، پایلهون اظهار داشت که این نشانه مشروعیت رو به رشد رمزنگاری است که بانکهایی مانند BNY Mellon قصد دارند راه حل‌های اینچنینی را ارائه دهند. علاوه بر این‌، با رشد کل ارزش بازار رمزنگاری و افزایش ارزش دارایی برای موسسات و حتی برخی افراد‌، راه حل‌های امن نگهداری، از اهمیت بیشتری برخوردار می شوند.

شما نمی‌توانید از ۵ ، ۱۰ یا ۵۰ میلیارد دلار بیت کوین با یک سرور مبتنی بر گاراژ یا یک رایانه در هوا واقع در یک پناهگاه در کوه‌های آپالاچی محافظت کنید. باید زیرساخت حضانت کاملاً زائد‌، انعطاف پذیر‌، ایمن‌، قابل تأیید و قابل کنترل را ایجاد کنید که بتواند میلیون‌ها کاربر را مقیاس‌بندی و توانمند کند و صدها هزار معامله دارایی دیجیتال را در یک ماه پشتیبانی کند. موفقیت و تصویب دارایی‌های دیجیتال و صنعت مدیریت دارایی‌های دیجیتال در آینده به این بستگی خواهد داشت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید