چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار اخبار بیت کوین انفجار در هش/ لطفا مراقب نوسانات برق چین باشید!!

انفجار در هش/ لطفا مراقب نوسانات برق چین باشید!!

اظهارات مطرح شده حاکی از آن است که قطعی برق گسترده در مرکز ماینینگ معادن چینی، سین کیانگ، علت اصلی سقوط بیت کوین به مرز 50،000 دلار است.

به گزارش ارزنیوز؛ ویلی وو، تحلیلگر مشهور بازار رمزنگاری، اظهار کرده است: گزارشاتی از خاموشی‌ها در اواخر هفته‌ی گذشته منتشر شده است که در پی قطع برق ایجاد شده به دلیل سیل، در سین کیانگ چین، کاهش گسترده‌ای در بهای بیت کوین اتفاق افتاده است.

طبق شاخص مصرف انرژی بیت کوین کمبریج یا BECI، سین کیانگ تقریباً یک چهارم نرخ هش جهانی را در بر می‌گیرد.

بر طبق گفته‌های وو، این تحلیلگر دیروز بیشترین افت روزانه‌ی نرخ هش شبکه بیت کوین را، از نوامبر 2017 تاکنون، مشاهده کرده است، به طوری که نرخ هش از 172 میلیون تراهش در ثانیه یا TH / s به کمتر از 154 میلیون تراهش در ثانیه سقوط کرد.

ویلی وو افت شدید ارز رمزنگاری شده بیت کوین در 18 آوریل و کاهش ناگهانی نرخ هش را به طور مستقیم ناشی از قطعی برق در منطقه سین کیانگ چین دانست.

وو با اشاره به 9000 بیت کوین که در 16 آوریل به بایننس منتقل شدند، حدس می‌زند که این وجوه توسط نهنگی منتقل شده است که به طور کامل بر اخبار چین اشراف دارد.

همزمان با فروش سنگین در بازارهای آتی سه ماهه، حرکت نزولی منجر به انحلال بیت کوین به ارزش 4.9 میلیارد دلار و همچنین حاشیه مکالمات 4.4 میلیارد دلاری با ثبت یک میلیون رکورد حساب در بازارهای آلت کوین شد.

با این حال، بسیاری از سرمایه گذاران با تحلیل وو موافق نیستند، به نظر آدام کوکران، شریک Cinneanhaim Ventures، این ایده که، قطعی برق شب گذشته در یک منطقه استخراج در چین منجر به کاهش بیت کوین شده باشد، یک تحلیل کاملا بی‌معنی است.

وو خاطرنشان کرد: نهنگ‌های بازار بلند مدت، که به ندرت دارایی‌های خود را می‌فروشند، در میان این افت شدید خرید کرده‌اند. محدوده 50 هزار دلاری بزرگترین خوشه قیمت از زمان کشف بیت کوین زیر 10 هزار دلار است.

او در ادامه گفت: اعتبارسنجی بیت کوین به عنوان یک دارایی تریلیون دلاری بسیار زیاد بوده و 13.5 درصد از کل عرضه‌ی بیت کوین نیز به زنجیره منتقل شده، در حالی که سرمایه بیت کوین از 1 تریلیون دلار فراتر رفته است.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید