جمعه 30 اردیبهشت 1401
خانه اخبار انقلاب در پی پال/ تحلیل‌گران آچمز شدند

انقلاب در پی پال/ تحلیل‌گران آچمز شدند

شرکت پی پال اعلام کرده است که با وجود فشارهای شدید در سال گذشته توانسته است قدمی بزرگ در افزایش تعداد کاربرانش و همچنین دست‌یابی به رشد درآمدی این شرکت بردارد.

به گزارش ارزنیوز؛ پی پال در سال گذشته با فشارهای بسیاری رو به رو شد، زیرا این غول فین تک رکورد سود، درآمد و رشد تعداد کاربران را از آن خود کرده بود. اما پیش بینی می‌شود که این روند در سال ۲۰۲۱ نیز ادامه خواهد یافت.

روز چهارشنبه، این شرکت درآمد ارز Q1 را ۶/۰۳ میلیارد دلار، ۱/۲۲ دلار برای هر سهم، اعلام کرد، که این ارقام به راحتی تحلیل‌گران را مقلوب نمود، زیرا پیش بینی‌ها بر سر دستیابی به سطح ۱/۰۱ دلار بود .

همچنین جالب توجه است که نتایج نشان داد، کل حجم پرداخت از ۲۷۷ میلیارد دلار در ارز رمزپایه Q4 به ۲۸۵ میلیارد دلار برای ارز Q1 در حال افزایش است، اما با توجه به این‌که حجم پرداخت‌ها در ماه‌های بعدی فصل ریزش به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد، این افزایش یک اتفاق غیرمعمول است. در انتشار درآمد، قیمت سهام پی پال پس از ارزیابی چندین ساعت از معاملات به بیش از ۵ درصد، یعنی ۲۶۰ دلار برای هر سهم رسید.

آخرین گزارش‌ها، که منعکس کننده رشد درآمد سالیانه ۳۱ درصدی است، نتیجه سود پی پال از همان روزهای سخت سال گذشته می‌باشد. مدیر اجرایی پی پال دن شولمن در بیانیه‌ای گفت: نتایج قدرتمند سه ماهه اول ما شتاب پایدار در تجارت را نشان می‌دهد زیرا جهان به سمت اقتصاد دیجیتال سوق پیدا کرده است.

همچنین، عملکرد فوق العاده پی پال با ثبت ۱۴/۵ میلیون حساب فعال جدید که شامل ۱/۵ میلیون حساب بازرگانان تازه وارد نیز بود، باعث شد حساب‌های بازرگانی به ۳۱ میلیون در سراسر جهان برسد. به طور کلی، این شرکت اکنون ۳۹۲ میلیون حساب فعال دارد. پی پال همچنین اهداف خود را برای باقی سال ۲۰۲۱ به روز کرده و پیش بینی می‌کند در سال جاری ۵۲ الی ۵۵ میلیون حساب جدید به آن اضافه شود.

در همین حال، این شرکت پیشرفت بزرگی در دنیای ارزهای رمزپایه داشته است و توانایی خرید و فروش بیت کوین و اتریوم و گسترش پرداخت‌های رمزنگاری شده برای بازرگانان را به کاربران خود ارائه می‌دهد.

اخیراً، پی پال خرید و فروش رمزنگاری را به برنامه محبوب همتا به همتا ونمو (venmo) خود اضافه کرده است.

شولمن در تماس تلفنی سرمایه گذاران در اواخر روز چهارشنبه اظهار داشت: پی پال ماه گذشته اقدام به بستن شرکت امنیتی رمزنگاری سی.یو.آر.وی کرده است. به طور گسترده‌تر، او مشاهدات قبلی خود را تکرار کرد که بر اساس آن فناوری زیرساخت‌های مالی جهان به سرعت در حال پیشرفت است.

شولمن افزود: هم ارزهای رمزپایه و هم ارزهای دیجیتال منتشر شده توسط بانک مرکزی می‌توانند نقشی اساسی در شکل گیری بهبودی فراگیرتر و یک سیستم مالی عادلانه‌تر داشته باشند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: نیمی از مشتریان رمزنگاری پی پال هر روز برنامه را باز کرده و از آن استفاده می‌کنند. شولمن در پاسخ به سوالات یک تحلیل‌گر در مورد سی.بی.دی.سی‌ها، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی، گفت: این شرکت با دولت‌های سراسر جهان در حال بحث و مزاکره بوده است. وی خاطر نشان کرد که میزان پذیرش سی.بی.دی.سی (CBDC) از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، اما هر دولتی ارزهای دیجیتال فیات را بخشی از آینده خود می‌داند.

به طور گسترده‌تر، پی پال در حال آزمایش انواع ابزارهای پرداخت بلاکچین است و سعی دارد بستر خود را به یک برنامه فوق العاده برای فعالیت‌های مختلف از خرید تا بانک‌داری تبدیل کند.

لینک منبعdecrypt

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید