سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401
خانه اخبار اوراق قرضه‌ی بلاک چینی

اوراق قرضه‌ی بلاک چینی

بانک سرمایه گذاری اروپا، در بیانیه‌ای اعلام کرد که در صدد استفاده از از اتریوم برای صدور 100 میلیون یورو اوراق قرضه‌ی دیجیتالی است.

به گزارش ارزنیوز؛ بانک سرمایه گذاری اروپا (European Investment Bank/EIB)، که بازوی وام دهی اتحادیه اروپا است، در بیانیه‌ای اعلام کرد، از بلاک چین اتریوم (Ethereum) برای صدور 100 میلیون یورو (121 میلیون دلار) اوراق قرضه‌ی 2 ساله استقاده می‌کند.

صدور این اوراق قرضه توسط غول‌های بانکداری گلدمن ساکس(Goldman Sachs)، سانتاندر (Santander Group) و سوسیته جنرال (Societe Generale) انجام می‌شود.

بانک سرمایه گذاری اروپا گفت: این معامله یک سری توکن اوراق قرضه در یک بلاک چین است، جایی که سرمایه گذاران با استفاده از فیات توکن‌های امنیتی را خریداری و پرداخت می‌کنند.

براساس گزارش بلومبرگ، این اوراق قرضه‌های دیجیتال، کوپن صفر درصدی دارند و در بلاک چین ثبت می‌شوند.

تعداد بانک‌هایی که برای صدور اوراق قرضه بلاک چین، با حمایت دولت به این باشگاه می‌پیوندند ، در حال گسترش است. طبق گزارشات، در ماه سپتامبر، بانک تایلند یک بستر مجهز به بلاک چین برای انتشار اوراق قرضه‌ی پس انداز دولتی، راه اندازی کرد.

در ماه نوامبر، بانک ساخت و ساز چین (CCB) از صرافی دارایی دیجیتال Fusang مستقر در لبنان برای انتشار 3 میلیارد دلار اوراق بهادار بدهی از فناوری بلاک چین استفاده کرد.

لینک منبعcoindesk

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید