چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار اولین مخترعان پول کاغذی، اولین واحد پول دیجیتال را عرضه می کنند

اولین مخترعان پول کاغذی، اولین واحد پول دیجیتال را عرضه می کنند

تلاش چین برای رخنه در سیستم مالی جهان با عرضه بین المللی یوآن دیجیتال.

به گزارش ارزنیوز؛ حدود هزار سال پیش زمانی که پول به عنوان سکه‌های طلا یا نقره و دیگر فلزات گرانبها شناخته می‌شد، چینی‌ها اولین پول کاغذی را اختراع کردند. حال دولت چین تصور می‌کند که پول دیجیتال می‌تواند پایه‌های قدرت آمریکا را تضعیف کند، بنابر این اولین واحد پول دیجیتال را عرضه می‌کند.

بعضی از مردم فکر می‌کنند چون می‌توان پول‌ را توسط تلفن همراه و کارت‌های بانکی جابجا و مبادله کرد، پول مجازی است. اما واقعیت  این است که این فقط جابجایی الکترونیک پول است. چین با استفاده از کد نویسی در حال تبدیل این پول‌های کاغذی به پول دیجیتال است.

نسخه‌ی دیجیتال پول چین که قرار است منتشر شود، توسط بانک مرکزی چین کنترل خواهد شد. از این پول دیجیتال انتظار می‌رود ابزارهای جدید گسترده‌ای برای نظارت بر اقتصاد و مردم چین به دولت چین ارائه دهد. یوان دیجیتال با الگوریتم‌های بیت کوین متفاوت است و بیت کوین بر خلاف یوآن دیجیتال است و در آن کاربران ناشناس هستد که در یوآن دیجیتال اینطور نخواهد بود.

دولت چین همچنین قصد دارد یوآن دیجیتال خود را به شکل بین‌المللی عرضه کند تا در سیستم پولی جهانی رخنه کند. سیستمی که پس از جنگ جهانی دوم دلار آمریکا پایه و اساس آن بوده است.

لینک منبعWall Street Journal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید