جمعه 30 اردیبهشت 1401
خانه اخبار بانک جی‌ پی مورگان سبد ارزهای دیجیتال را با همکاری مایکرواستراتژی و...

بانک جی‌ پی مورگان سبد ارزهای دیجیتال را با همکاری مایکرواستراتژی و اسکوار راه اندازی می کند

غول خدمات مالی،‌ جی پی مورگان؛ برای راه اندازی ابزار بدهی مرتبط با ۱۱ شرکت متمرکز بر ارزهای دیجیتال، اسناد و مدارکی را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ارسال کرده است.

 

به گزارش ارزنیوز ، ابزار بدهی هر نوع سند یا تعهدی از طرف سازنده‌ی سند به کسی که سند به او داده شده است. این ابزار، سازنده سند را قادر می سازد تا با تعهد بازپرداخت به وام دهنده، بودجه موردنیاز خود را از طریق ایجاد بدهی تأمین کند.

در درخواست بانک جی‌پی مورگان، این سبد اینگونه تعریف شده است: سبدی متشکل از سهام ۱۱ شرکت لیست شده آمریکایی با وزن‌های نابرابر که هرکدام به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با ارزهای دیجیتال در ارتباط هستند.

۲۰٪ از این ابزار به شرکت مایکرواستراتژی اختصاص داده شده است. مایکرو استراتژی یک شرکت تحلیل داده است که ۹۱،۰۶۴ بیت کوین در ترازنامه خود دارد. این ابزار دسترسی مستقیم به شرکت اسکوئر (۱۸٪) و شرکت ریوت (۱۵٪) را فراهم می‌کند. شرکت Nvidia و پی‌پال هرکدام ۱۵٪ از سهم این سبد را در اختیار دارند.

در این سبد شرکت‌های ادونس میکرو دیوایس، تایوان سمی‌کنداکتور، صرافی اینترکانتیننشال، گروه CME و سیلورگیت کپیتال نیز حضور دارند.

بانک جی‌پی مورگان اعلام کرد که پرداخت‌ها به مشتریان بر اساس عملکرد این سبد مشخص می‌شود. حداقل میزان سرمایه‌گذاری در این سبد ۱۰۰۰ دلار خواهد بود که سود آن در ماه می ۲۰۲۲ پرداخت می‌شود.

این محصول یکی از بی‌شمار راه‌هاییست که سرمایه‌گذاران می‌توانند به بازار ارزهای دیجیتال دسترسی داشته باشند. شرکت‌های وال استریت به بازار رمز ارزها هجوم آورده‌اند.  بیت کوین بزرگ‌ترین ارز بازار در زمان نگارش این خبر به قیمت ۵۳،۷۱۸ دلار معامله می‌شود.

منبع: کوین تلگراف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید