چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار بانک مرکزی نیجریه می گوید ممنوعیت حساب ارزهای دیجیتال چیز جدیدی نیست

بانک مرکزی نیجریه می گوید ممنوعیت حساب ارزهای دیجیتال چیز جدیدی نیست

در بیانیه روز یکشنبه ، CBN اظهار داشت که نامه روز جمعه فقط یادآوری این است که ارزهای رمزپایه در نیجریه قانونی نیستند و در حال تکرار موقعیتی است که بانک از سال ۲۰۱۷ حفظ کرده است ، محدودیت های جدیدی برای صنعت ایجاد نمی کند.

در این بیانیه آمده است:

“مهم است که روشن شود بخشنامه CBN از 5 فوریه ۲۰۲۱ محدودیت جدیدی در مورد ارزهای رمزپایه ایجاد نکرده است ، با توجه به اینکه همه بانک های کشور قبلاً ممنوع شده بودند ، از طریق بخشنامه CBN مورخ ۱۲ ژانویه ۲۰۱۷ ، استفاده از آن ، ، تجارت و یا معامله در ارزهای رمزپایه. ”

همانطور که Coindesk گزارش داد ، CBN روز جمعه نامه ای به م وسسات مالی محلی ارسال کرد و دستور داد همه حساب های بانکی مرتبط با سیستم عامل های معاملات ارزهای رمزپایه را خاموش کنند. در پاسخ به نامه ، پلت فرم معاملات رمزنگاری Binance و برنامه های پرداخت الکترونیکی محلی مانند Bundle سپرده ها را متوقف کردند. کاربران رمزپایه عصبانی نیجریه برای ابراز نارضایتی از توییتر و سایر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی استفاده کردند.

بیانیه مطبوعاتی ، به امضای اوسیتا نوانیسوبی ، آگ. مدیر ارتباطات شرکتی ، در ادامه فهرست کشورهای دیگری است که بانک های آن را از معامله با ارزهای رمزپایه منع کرده اند و ادعا می کند که در چین ، “ارزهای رمزپایه کاملاً ممنوع است و همه مبادلات نیز بسته شده است”.

در حالی که چین تعداد زیادی محدودیت در مبادلات رمزنگاری و کاربران اعمال کرده است ، اما ارزهای رمزپایه را کاملاً ممنوع نکرده است.

همچنین اشاره کرد که ارزهای رمزپایه توسط نهادهای “غیرمجاز و غیرمجاز” صادر می شوند ، و دارایی های رمزنگاری شده دارایی احتمالی ناپایداری هستند که می توانند خطری برای کاربران نیجریه ای باشند.

خود نام و ماهیت “ارزهای رمزپایه” نشان می دهد که مشتریان و کاربران آن برای گمنامی ، مبهم بودن و پنهان کاری ارزش قائل هستند. ”

در این نامه ، CBN اطمینان داد كه این موضع مانع پیشرفت بخش مالی در كشور یا اكوسیستم پرداخت های آن نخواهد شد. این دستورالعمل برای محافظت از نیجریه ای ها ، از جمله جوانان آن در برابر خطرات موجود در معاملات دارایی های رمزنگاری ، ضروری شد.

در این بیانیه آمده است:

ا توجه به این واقعیت که ارزهای رمزپایه تا حد زیادی سوداگرانه ، ناشناس و غیرقابل ردیابی هستند ، به طور فزاینده ای برای پولشویی ، تأمین مالی تروریسم و سایر اقدامات مجرمانه مورد استفاده قرار می گیرند. ”

این نامه همچنین نشان داد که نوسانات زیاد موجود در دارایی های رمزنگاری تهدید بزرگی برای “سرمایه گذاران خرد خرده فروشی و غیر پیشرفته” است که متحمل ضرر زیادی می شوند.

“با توجه به این واقعیت ها و تحلیل ها ، CBN در حال حاضر هیچ راحتی در ارزهای رمزپایه ندارد. این بیانیه ادامه می دهد تا تمام توانایی های نظارتی خود را به نیجریه ای ها آموزش دهد تا از استفاده از آن دست بردارد و از سیستم مالی ما در برابر فعالیت های کلاهبرداران و سوداگران محافظت کند. ”

منبع:

https://www.coindesk.com/nigerian-central-bank-says-its-ban-on-crypto-accounts-is-nothing-new

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید