چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار برای تأمین برق مراکز قانونی استخراج آمادگی داریم

برای تأمین برق مراکز قانونی استخراج آمادگی داریم

مصطفی رجبی مشهدی؛ معاون برنامه ریزی و اقتصاد شرکت توانیر در مصاحبه خود عنوان کرد: در حال حاضر آمادگی تأمین برق برای پایگاه‌های استخراج قانونی ارز دیجیتال را داشته و اگر متقاضیان دارای مجوز استخراج نباشند ضمن تعطیلی مراکز قانونا با آن‌ها برخورد خواهیم کرد.

به گزارش ارزنیوز؛ مصطفی رجبی مشهدی؛ معاون برنامه ریزی و اقتصاد شرکت توانیر گفت: زین پس استخراج ارز دیجیتال تنها با تعرفه‌های قانونی داخل کشور مجاز است.

وی افزود: کشور ما یارانه‌های قابل توجهی را به حاملین برق و انرژی اختصاص می‌دهد و به همین دلیل استفاده از برق یارانه‌ای (برق خانگی، کشاورزی، صنعتی و…) برای استخراج ارزهای دیجیتال به معنای دست انداز به بیت و المال برای کسب سود نامشروع از طریق برق یارانه‌ای است که به کل مردم کشور تعلق دارد.

به همین دلیل با گروهی از سودجویان که از این طریق بخواهند اقدام به استخراج ارز دیجیتال کنند شدیدا برخورد خواهد شد و علاوه بر دریافت جریمه‌های سنگین و توقیف دستگاه استخراج غیر قانونی، متخلفان به مراجع قضایی معرفی می‌شوند‌.

رجبی مشهدی با اشاره به این موضوع که تمام مراکز و شرکت‌های توزیع برق آمادگی دارند تا برق مورد نیاز مشترکین دارای مجوز را تأمین کنند گفت: این مشترکین می‌توانند برای استخراج قانونی رمز ارزها با مراجعه به وزارت صمت و دریافت مجوز قانونی برای دریافت انشعاب مربوطه به شرکت‌های تأمین کننده برق مراجعه نمایند.

وی اظهار کرد: که شرکت‌های تأمین برق از فعالان مجاز در استخراج رمز ارزها حمایت خواهند کرد زیرا این صنعت یک فعالیت نوین در عرصه اقتصاد است و رسالت صنعت برق نیز تأمین زیر ساخت برق صنعتی در چارچوب قوانین کشور می‌باشد.

به گفته متخصصین صنعت برق: استفاده از انشعابات غیر مجاز باعث افزایش تلفات انرژی و افت ولتاژ برق برای مشترکین واقعی می‌شود و با توجه به نزدیک شدن به فصل گرما استفاده برق این انشعابات باعث ایجاد مشکلات جدی برای شهروندان خواهد شد.

لینک منبعmihanblockchain

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید