جمعه 30 اردیبهشت 1401
خانه اخبار به‌روز شوید/ یونی سوآپ ۳ فردا می‌آید

به‌روز شوید/ یونی سوآپ ۳ فردا می‌آید

صرافی یونی سوآپ به طور رسمی اعلام کرده است که فردا از ورژن سوم و کارآمد این پلتفرم برای رقابت با سوشی سوآپ و پنکیک سوآپ رونمایی خواهد کرد.

به گزارش ارزنیوز؛ با ارائه روزانه محصولات و ویژگی‌های جدید در عرصه امور مالی غیرمتمرکز دیفی (DeFi)، برترین صرافی غیرمتمرکز در جهان، یونی سوآپ، نیز در تکاپو است تا از ورژن سوم خود رونمایی کند.

یونی سوآپ که در ماه می سال گذشته، به نسخه ۲ ارتقاء یافته بود، قصد دارد نسخه سوم پروتکل خود را فردا منتشر نماید و تأکید‌ می‌کند که در ورژن جدید دسترسی بیشتری بر نقدینگی ارائه شده، به کاربرانش داده و معاملات ریسکی بیشتری را پشتیبانی خواهد کرد.

هدف از ارائه این ورژن نیز رقابت با پلتفرم‌های جدید چون پنکیک سوآپ و سوشی سوآپ می‌باشد.

دیفای یک صنعت چند میلیارد دلاری است که جای خود را به موسسات مالی سنتی مانند بانک‌ها و شرکت‌های کارگزاری می‌دهد. کاربران از طریق دیفی می‌توانند وام دریافت کنند، سود سهام‌شان را بدست آورند، توکن مبادله کرده و بر روی آینده توکن‌ها شرط بندی کنند.

اتریوم دارای سرمایه ۳۹۱ میلیارد دلاری در بازار است و اکنون بیش از ۷۷ میلیارد دلار رمزنگاری در پروتکل‌های دیفای مبتنی بر بلاکچین اتریوم سرمایه گذاری شده است، که نشان می‌دهد دیفای بسیار برای رشد این بلاکچین اهمیت دارد.

یونی سوآپ نیز محبوب‌ترین مبادله غیرمتمرکز یا DEX مبتنی بر بلاکچین اتریوم است که به افراد این امکان را می‌دهد تا توکن‌هایی را که از طریق شبکه اتریوم عرضه می‌شوند، مبادله کنند.

از سوی دیگر یونی سوآپ، به خودی خود یک سازنده بازار خودکار یا (AMM) است، به این معنا که برای قیمت گذاری دارایی‌ها به جای سفارشات خرید و فروش، به الگوریتم‌ها متکی است. کسانی که در این سیستم عامل هستند با بلاک کردن توکن‌هایی که در اختیار دارند نقدینگی را تأمین می‌کنند. دیگران می‌توانند این توکن‌ها را قرض بگیرند و سود آن را به تأمین کنندگان نقدینگی بپردازند.

از همین روی، هدف از ارائه نسخه سوم یونی سوآپ بهینه سازی استخرهای نقدینگی، استفاده از اوراکل‌های بهتر و تغییر در کارمزها می‌باشد.

یونی سوآپ در بیانیه مطبوعاتی مارس نوشت: سازندگان بازار خودكار در طول تاریخ از تأمین كنندگان نقدینگی خواسته‌اند تا سرمایه را در كل منحنی قیمت از صفر تا بی نهایت تأمین کنند. اما نتیجه پیاده سازی نقدینگی متمرکز این است که معامله‌گران برای دستیابی به نتایج مورد نظرشان نیازی نیست از سرمایه‌ای هنگفت استفاده نمایند.

لینک منبعdecrypt

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید