چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار به خودنمایی‌های دوج توجه نکنید/ بازار برگ دیگری را رو می‌کند

به خودنمایی‌های دوج توجه نکنید/ بازار برگ دیگری را رو می‌کند

براساس گزارشات به دست آمده، آمریکایی‌ها با رفتاری احساسی حجم مبادلات ارزهای دیجیتال به خصوص دوج را بالا بردند اما ممکن است که به زودی از اشتیاق آن‌ها در سرمایه گذاری کاسته شده و این ارزها دست خوش تغییرات عمده‌ای شوند.

به گزارش ارزنیوز؛ اجرای نمایشی قدرت دوج کوین در هفته‌ی گذشته، در تاریخ ارزهای دیجیتال ثبت خواهد شد. با این حال با تمام جلب توجه‌ها تحلیل داده‌ در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که این اجرای سرگرم کننده ممکن است به زودی به پایان برسد.

این ارز دیجیتیال که در ابتدای سال 2013 راه اندازی شد و طی سال‌های گذشته در مرکز عناوین و کلاهبرداری‌های پوچ قرار داشت، طی چند روز گذشته فصل دیگری از تاریخ غالبا گیج کننده‌ی خود را به ثبت رساند.

در روز جمعه، دوج موفق شد تا اتریوم را در حجم کل مبادله رد کند، در واقع نمایشی قابل توجه که قیمت آن را روزانه تا دو برابر افزایش داد، یعنی افزایش بیش از 5000 سود سالانه.

با این حال در هسته‌ی اصلی دوج یک الگوی رفتاری قرار دارد و توسط رسانه‌ی اجتماعی تبلیغ می‌شود که اگر روزی این تبلیغات به پایان برسد، قیمت دوج دست خوش تغییرات منفی خواهد شد.

زمانی که احساسات عموم وارد بازار می‌شود

روز جمعه، google trends با انتشار یک توئیت، عادات جستجوی معامله‌گران بیت کوین و دوج را در سراسر جهان منتشر کرد. بر اساس این تحلیل آن‌ها دریافتند، در حالی که بیشتر دنیا بر بیت کوین متمرکز بود، معامله‌گران آمریکایی تنها به دوج چشم دوخته بودند.

حجم عمده‌ای از توییتر به نوسانات دوج اشاره می‌کند، در زمانی که ایالت متحده در ساعت‌های شبانه در خواب است، به وضوح مشاهده می‌کنیم که EST کاهش یافته و هر چه به ظهر نزدیک‌تر می‌شویم حجم EST افزایش می‌یابد. مخصوصا زمانی که دوج تجمع پیدا می‌کند حجم نمودار بسیار زیاد می‌شود:

اما با این حال، با جستجویی ساده در میابیم که حجم توییتر همیشه به افزایش قیمت اشاره ندارد. همانطور که اینفوگرافیک گوگل ترند اشاره کرده است، احساسات مربوط به افزایش حجم می‌تواند متفاوت باشد. بسیاری از اصطلاحات اصلی جستجو شده متمرکز بر بازرگانانی است که سعی می‌کنند میزان تجمع دوج را در منابع تأیید کنند.

حال، عدم اطمینان به توییتر نیز سرایت کرده است و  زمانی که میزان تمایل به ارز در طی رشد آن، در 14 آوریل به 16 دلار نیز رسید اما باز هم احساسات عموم رو به کاهش است.

این نمودار نشان می‌دهد ، در حالی که هیجان کاربران توییتر با قیمت 0.40 دلار دوج به اوج خود رسید روزهاست که روند این ارز به رکورد خورده است:

در نهایت، در شرایطی که فشار‌ها و احساسات بازار باعث افزایش دوج و دستیابی این ارز به قله‌های مرتفع شده بود، به نظر می‌آید که یک عقب نشینی عجولانه مجددا قیمت دوج کوین را به زمین زده است.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید