سه‌شنبه 3 خرداد 1401
خانه اخبار به عقیده کارشناسان، قیمت دوج کوین می تواند به ۱ دلار برسد

به عقیده کارشناسان، قیمت دوج کوین می تواند به ۱ دلار برسد

تنها سه روز پس از پذیرش دوج کوین (DOGE) به عنوان یک روش پرداخت، مارک کوبان (Mark Cuban) به عنوان مالک باشگاه بسکتبال Dallas Mavericks پیش‌بینی کرد که این ارز دیجیتال می‌تواند به قیمت ۱ دلاری نیز دست یابد.

 

به نقل از ارزنیوز و به گزارش کوین‌تلگراف،‌ کوبان روز شنبه در حساب توئیتر خود اعلام کرد که کاربران و طرفداران تیم Dallas Mavericks بیش از ۲۰ هزار دوج کوین را مورد استفاده قرار داده‌اند (که در زمان انتشار این خبر ارزش مجموع آن‌ها به ۱۰۱۸ دلار می‌رسد). از همین رو این شخص میلیاردر پیش‌بینی می‌کند که در صورتی که طرفداران بسکتبال حدود ۶.۵ میلیارد واحد موجود دوج کوین را خریداری کنند، قیمت این ارز «قطعاً به ۱ دلار خواهد رسید».

Mavericks اولین فرانچایز در رقابت‌های بسکتبال NBA به شمار می‌رود که ارزهای دیجیتال را به عنوان یک روش رسمی برای خرید بلیت و کالا به رسمیت شناخته است؛ چرا که این شرکت پذیرش اولیه بیت کوین به عنوان روشی برای پرداخت از طریق کیف پول BitPay را از دو سال پیش آغاز کرده است. همچنین طرفداران تیم Mavericks می‌توانند هزینه‌های مربوط به این حوزه را در قالب ارزهای دیجیتال دیگری نظیر بیت کوین کش، USD Coin، Gemini dollar، Paxos Standard و همچنین Binance USD پرداخت کنند.

دوج کوین در ابتدا بر اساس یک موضوع طنز و شوخی ایجاد شده بود؛ اما در طی چند ماه گذشته با پشتیبانی افراد قدرتمندی نظیر ایلان ماسک و کوبان توانست شهرت زیادی در شبکه‌های اجتماعی به دست آورد. توئیت‌های متعدد مالک شرکت تسلا یعنی ایلان ماسک باعث شد تا قیمت این ارز دیجیتال از ۰.۰۱ دلار در ماه ژانویه به ۰.۰۷۸ دلار افزایش یافته و یک رکورد تاریخی برای خود ایجاد کند. در زمان انتشار این خبر دوج کوین با قیمت ۰.۰۵۰۹ دلار معامله می‌شود؛ به عبارت دیگر این توکن برای رسیدن به ۱ دلار نیاز به افزایش ۱۸۶۴ درصدی دارد.

کوبان پیش از این دوج کوین را «ابزاری برای آموزش اقتصاد» معرفی کرده بود. از نظر وی دوج کوین یکی از بهترین ابزارهای سرگرمی و دسترس در دنیای ارزهای دیجیتال است. حتی با وجود افزایش قیمت دوج کوین به دنبال دریافت حق امتیاز آن در بسکتبال، کوبان همچنان این ارز را یک موضوع سرگرم‌کننده دانسته و نظر خود را در این مورد تغییر نداده است.

منبع:

cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید