سه‌شنبه 3 خرداد 1401
خانه اخبار بیت کوین احتکار می‌شود

بیت کوین احتکار می‌شود

گزارشات نشان می‌دهد که ماینر‌ها طی چند ماه گذشته در حال احتکار بیت کوین بودند و از اول فوریه ۲۰۲۱، ۵ هزار عرضه‌ی بلا استفاده به آمار این ارز اضافه شده است.

به گزارش ارزنیوز؛ استخراج کنندگان بیت کوین سکه‌های خود را برای افزایش قیمت جمع می‌کنند. بر طبق خبری ارائه شده توسط Glassnode ارائه دهنده تجارب و تجزیه و تحلیل نشان می‌دهد که تعادل BTC استخراج شده از اواخر ماه مارس در حال افزایش است و به دنبال این خروج شدید در ماه ژانویه، به طور معمول فروش در فوریه و اوایل مارس کاهش می‌یابد.

Glassnode CTO Rafael Schultze-Kraft، معیارهای مختلفی را گزارش می‌کند که به تجمع بیت کوین توسط ماینرها اشاره دارد.

داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که در این ماه‌ها بیت کوین به محض تأمین، مصرف می‌شود. بیت کوین پس از مشاهده افت شدید در ژانویه، هنگامی که 15000 سکه، که در گذشته بلااستفاده بودند، برای اولین بار از آدرس‌های ماینینگ نقل مکان کرده و روند افزایش را آغاز کردند.

از ماه فوریه، تقریباً 5،000 BTC تازه ضرب شده به منابع مصرف نشده قبلی بیت کوین اضافه شده‌اند که با این تفاسیر مجموع به 1.765 میلیون بیت کوین می‌رسد.

انتقال مستقیم از کیف پول‌های ماینر به صرافی‌ها نیز در هفته‌های اخیر کاهش چشمگیری داشته و از میانگین متحرک 30 روزه نزدیک به 450 BTC در اواسط مارس به 275 BTC در آمار امروز کاهش یافته است.

شولتزه-كرافت استخراج بیت کوین را به عنوان  یک اصل اساسی توصیف كرده و به بالاترین رقم برای هش روزانه 178 بار در ثانیه در 6 آوریل و بالاترین ركورد جدید برای استخراج بیت کوین اشاره کرد.

وی همچنین داده‌هایی را به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد درآمد معدنچیان تقریباً در یک سال 300٪ افزایش یافته است و به بالاترین رقم جدید یعنی بیش از 50 میلیون دلار رسیده است تا در حال حاضر با میانگین متحرک هفت روزه نزدیک به 60 میلیون دلار به ثبت برسد. وی در پایان گفت که ماینرها انگیزه زیادی برای پرداخت نقدی دارند.

رونق آشکار استخراج کنندگان بیت کوین را می‌توان در عملکرد سهام شرکت‌های ماینینگ در آمریکای شمالی مشاهده کرد، با تجزیه و تحلیل اخیر که بر روی  سهام چهار شرکت بزرگ استخراج بیت کوین در معاملات عمومی انجام شد در طی 12 ماه 5000 درصد افزایش وجود داشته، در حالی که در مدت مشابه  قیمت BTC 900 درصد افزایش را طی کرده است.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید