چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار بیت کوین زالوی برق جهان/ احتمال تصمیمات چکشی چین برای استخراج

بیت کوین زالوی برق جهان/ احتمال تصمیمات چکشی چین برای استخراج

مصرف برق این ارز از سال 2015 رشد 66 درصدی داشته و بر‌اساس برآوردهای انجام شده این آمار می‌تواند خسارت‌های مخرب و جبران ناپذیری را بر منابع وارد نماید. اما با این حال شایعات رشد 170 درصدی آن صحت ندارد.

به گزارش ارزنیوز؛ بحث مصرف انرژی بیت کوین با سرعت منتشر می‌شود، این در حالی است که شرکت‌های بزرگ به دلیل سرمایه گذاری‌های بیت کوین با جنجال عمومی و سهامداران روبرو هستند.

بر اساس گزارش Citigroup Inc، بیت کوین 66 برابر بیشتر از سال 2015 برق مصرف می‌کند.

به گفته بلومبرگ، انتشار کربن مرتبط با استخراج معادن احتمالاً با افزایش نظارت روبرو خواهد شد.

این ادعا توسط تحقیقات جدید مستر کارت، که به تازگی جزئیات مصرف کربن خود را منتشر کرده است،  پشتیبانی می‌شود، که نشان می‌دهد 54 درصد از مردم بر این باورند که حفظ محیط زیست اکنون از پیش از COVID-19 مهم‌تر است.

تحلیلگران سیتی گروپ همچنین اظهار داشتند: هرچه ارزش بیت کوین افزایش یابد، مصرف انرژی نیز باید بالا برود.

با این حال، میزان مصرف برق شبکه بسیار کندتر از قیمت اعلام شده‌ی حال حاضر است که تقریباً رشد 170 برابر در مدت مشابه را نشان ‌می‌دهد.

گزارش سیتی گروپ با استناد به شماره‌های مرکز مالی جایگزین دانشگاه کمبریج اظهار داشت که تقاضای جهانی برق توسط شبکه بیت کوین به 143 تراوات-ساعت سالانه رسیده است. این رقم حدود 4 درصد بیشتر از کل تولید برق آرژانتین در سال 2019 است.

در حال حاضر، شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج (CBECI)، مصرف برق سالانه بیت کوین را در حدود 141.6 TWh در سال بین کشورهای سوئد و مالزی تخمین می‌زند.

این گزارش حاکی از آن است که چین ممکن است به دلیل نگرانی‌های زیست محیطی در زمینه ماینرینگ تدابیر سرکوبی را اتخاذ کند.

استخراج و استفاده از این کوین‌ها بدون شک بسیار انرژی بر است و با گسترش تصویب، می‌تواند با نظارت بیشتری روبرو شود، به خصوص اگر ایالات متحده همچنان مقیاس فوت پرینت رمزنگاری خود را ادامه داده و رهبر این بازار، چین، در صورت عدم تأثیر منفی بر آب و هوا، معدن بیت کوین را تحت فشار بهره برداری قرار دهد.

در مورد تأثیرات زیست محیطی بیت کوین درسال‌های اخیر به شدت بحث شده و همچنین استدلال‌های زیادی در مورد آن رد یا حداقل بسیار پیچیده تر از آنچه مخالفان مطرح می‌کنند نشان داده شده است. در اواخر ماه مارس، نیک کارتر، بنیانگذار کوین متریکس، رد تحقیق در مورد برخی از این ادعاها را ارائه داد.

وی اظهار داشت که در چهار استان چین مقدار زیادی انرژی وجود دارد که بیشتر از هر چیز برای استخراج بیت کوین استفاده می‌شود و سهم عمده‌ی استخراج آن از انرژی خورشیدی، باد و نیروگاه‌های آبی حاصل می‌شود. علاوه بر این، دولت چین در واقع با حذف انرژی مازاد از شبکه یا مصرف عمومی، قدرت را محدود و یا توقیف می‌کند، که اغلب برای حفظ سطح قیمت است.

برای حفظ سود، ماینرها معمولاً از ارزان‌ترین توان موجود استفاده می‌کنند. برای استفاده از انرژی برق آبی ارزان در فصل بارندگی سالانه مهاجرت به استان سیچوان-چین انجام می‌‌شود. مطالعات نشان می‌دهد که بین 39 تا 76 درصد استخراج بیت کوین از انرژ‌ی‌های تجدید پذیر استفاده می‌کند.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید