چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار بیت کوین زیر نظر چشم لیزی/ اصلاحات به اوج رسید

بیت کوین زیر نظر چشم لیزی/ اصلاحات به اوج رسید

پیتر برنت معتقد است که دلیل اصلاحات اخیر بیت کوین جنبش چشم لیزی (laser eyes) بوده و این اصلاحات همچنان ادامه خواهد داشت .

به گزارش ارزنیوز؛ پیتر برانت، معامله‌گر قدیمی معاملات نموداری، از رابطه‌ای خلاقانه بین اصلاح فعلی بازار بیت کوین و شروع جنبش چشم لیزری در توییتر پرده برداری کرد. در یک توییت منتشر شده، در تاریخ 18 آوریل، تحلیلگر فنی اصلاحات را به نشاط غیر منطقی در بازارها تشبیه کرد.

وی در توییت خود گفت: احتمال اصلاح در رمزنگاری‌ها به طور مستقیم با آغاز جنبش چشم لیزری در توییتر ارتباط دارد. آیا می‌خواهید اصلاح به پایان برسد؟ به جنبش چشم لیزری بپیوندید.

بر اساس الگوی چشم لیزری که برای اولین بار در فوریه 2021 رسانه‌های اجتماعی رمزنگاری را فرا گرفت، متأثران رمزنگاری، رهبران صنعت و کاربران عادی تصاویر پروفایل توییتر خود را تغییر داده و به جای آن از علامت یک چشم لیزی استفاده کردند. این ترند به معنای حمایت از افزایش قیمت بیت کوین بود، تا زمانی که به 100 هزار دلار برسد.

این جنبش تقریباً با افزایش قیمت بیت کوین که در 21 فوریه به 57800 دلار رسیده بود، قبل از اصلاح 25 درصد برای پایین آمدن 43،500 دلار هفته بعد، همزمان شد. در افت قیمت این هفته، بیت کوین از بالاترین قیمت همیشگی خود یعنی 64،600 دلار در 14 آوریل به قیمت فعلی 53،600 دلار تغییر کرده است. اما برانت اظهار می‌کند که در واقع تمام نگرانی‌ها مربوط به باز پس گیری قیمت نیست.

ارقام رسم شده برانت تصحیح فعلی را به 20 درصد نزدیک کرده و ادعا می‌کند از نظر تجربه‌ی تاریخی این اصلاحات بسیار خفیف است. وی در یک توییت دیگر در 20 آوریل گفت که سابقه طولانی مدتی در روند بازار صعودی بیت کوین برای آزمایش میانگین متحرک 18 هفته وجود دارد که در آن زمان بیت کوین 46،615 دلار بوده است.

کاهش 20.0 درصدی بیت کوین تا به امروز از نظر اصلاحات پیشین، بسیار روند ملایمی را در پیش گرفته است. در این خصوص برانت عنوان کرد: من شخصاً شک دارم که مجددا چنین بازآزمایی اتفاق بیفتد، اما سابقه‌ی بیت کوین شگفت‌آور است و نمی‌شود از آن چشم پوشی کرد.

تحلیلگران دیگر نیز به دلایل عدم نگرانی با توجه به سوابق تاریخی فعالیت بیت کوین اشاره کرده اند. رکت کپیتال در توییتر خود نوشت که افت قیمت در فوریه سه برابر عمیق تر از افت این هفته بود، وی افزود:

در ماه فوریه، آلت کوین مارکت کپ -21 درصد اصلاح شد. پس از آن آلت کوین مارکت کپ +90 درصد افزایش یافت و در حال حاضر سقف بازار آلت کوین -7 درصد از بالاترین زمان خود افت کرده است. افت ماه فوریه سه برابر عمیق‌تر بود که در نهایت مردم در این ماه خواستار یک بازار نزولی جدید برای کریپتو شدند.

برانت در مصاحبه با محقق رمزنگاری لورا شین در 13 آوریل تئوری چشم لیزری خود را توضیح داد و اظهار داشت: اشتیاق بیش از حد در هر بازار همیشه یک علامت هشدار دهنده است، هرچه افراد بیش‌تر به این جنبش بپیوندند، شما باید دریابید که حداقل بازار برای مدتی کوتاه متلاشی شده و صعود را متوقف می‌کند.

بیت کوین طی 24 ساعت گذشته با 5 درصد کاهش به 53،600 دلار رسیده است.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید