سه‌شنبه 3 خرداد 1401
خانه اخبار بیت کوین یک دارایی متفاوت و بهترین جایگزین برای طلا

بیت کوین یک دارایی متفاوت و بهترین جایگزین برای طلا

روز گذشته اقتصاددان و استراتژیست دویچه بانک اظهار داشت: ارزش بالای بازار ارزهای دیجیتال سبب می‌شود که نتوان آن را نادیده گرفت اما بیت کوین یک دارایی متفاوت می‌باشد.

به گزارش ارزنیوز؛ ماریون لابور، اقتصاددان ارشد و استراتژیست بازار در دویچه بانک (Deutsche Bank) می‌گوید: ارزش بازار بیش از یک تریلیون دلاری ارزهای دیجیتال سبب می‌شود نتوان آن‌ها را نادیده گرفت. بیت کوین یک دارایی کاملا متفاوت است، چرا که توسط دولت‌ها کنترل نمی‌شود و بسیاری از مردم هم آن را محافظی در برابر تورم می‌دانند.

لابور معتقد است: مردم همیشه دنبال دارایی‌هایی هستند که توسط دولت‌ها کنترل نمی‌شوند و به همین دلیل طلا تاکنون به عنوان دارایی امن محسوب می‌شد. در مقابل ارزهای فیات که توسط بانک‌های مرکزی کنترل می‌شود، عرضه ثابت 21 میلیون توکن بیت کوین آن را به یک پرچین جذاب در برابر چاپ پول تبدیل کرده است.

همچنین این استراتژیست دویچه بانک بیان کرد: با این وجود ماهیت تورمی بیت کوین آن را به عنوان وسیله‌ای برای پرداخت و جایگزینی برای ارزهای فیات جذاب نمی‌کند اما بیت کوین بسیاری از ویژگی‌های مشابه طلا را دارد و به همین دلیل پتانسیل جایگزینی با طلا را هم خواهد داشت.

وی همچنین درباره نوسانات بیت کوین گفت: طلا هم برای قرن‌ها یک دارایی بسیار ناپایدار و پرنوسان بوده است، اما مردم جهان برای محافظت در برابر تورم از آن استفاده می‌کردند.

وی افزود: اما آن‌چه ممکن است برای بیت کوین دردسرساز باشد این است که به دلیل معامله پذیری محدود، تنها چند خرید بزرگ یا خروج از بازار می‌تواند بر تعادل عرضه و تقاضا تأثیر بسزایی بگذارد، همچنین تغییرات کوچک در برداشت کلی سرمایه‌گذاران از بیت کوین می‌تواند تأثیر زیادی بر قیمت آن داشته باشد.

لینک منبعcryptoslate

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید