جمعه 30 اردیبهشت 1401
خانه اخبار بیت کوین یک سلاح جنگی علیه دلار آمریکا

بیت کوین یک سلاح جنگی علیه دلار آمریکا

به گفته مدیر عامل PayPal، پیتر تیل، چین می‌توان از بیت کوین برای تضعیف قدرت دلار آمریکا استفاده کند.

به گزارش ارزنیوز؛ در یک نشست مجازی که توسط سازمان ریچارد نیکسون ترتیب داده شد، پیتر تیل توضیح داد که بیت کوین می‌تواند توسط چین به عنوان سلاحی در جنگ غیر قراردادی علیه ایالات متحده آمریکا مورد استفاده قرار گیرد و از ویژگی‌های آن برای خنثی و تضعیف کردن قدرت دلار استفاده کند.

اگرچه من طرفدار بیت کوین و کریپتو هستم اما در این نقطه نگران استفاده چین از بیت کوین به عنوان سلاح علیه آمریکا می‌باشم.

جهان و آمریکا

مدیر عامل PayPal افزود که بیت کوین ایده پول فیات مخصوصاً دلار آمریکا را تهدید می‌کند. آمریکا را بر آن می‌دارد که پیشرفت بیت کوین را وقتی در حال مطالعه چشم انداز وابسته به جغرافیای سیاسی بین المللی است، جدی‌تر بگیرد.

گرچه هولدهای بیت کوین تنها گروه‌هایی نیستند که توسط جامعه کمونیست چینی مورد هجوم قرار خواهند گرفت. بر اساس گفته مدیرعامل پی پال، وجود یورو به تنهایی نیز سلاحی است که چین در دسیسه‌های خود استفاده می‌کند تا قدرت آمریکا را از بین برده و بتواند بر جنبه بحرانی اقتصاد کنترل داشته باشد.

چین دوست ندارد آمریکا ارز مرکزی خود را داشته باشد زیرا این ارز مرکزی اهرم‌های بسیاری نظیر زنجیره تامین نفت و نظایر آن را در اختیار قرار می‌دهد. آنها نمی‌خواهند که Renminbi  تبدیل به ارز رایج شود، زیرا شما مجبور می‌شوید حساب سرمایه خود را باز کنید و همه کاراهایی که آنها دوست ندارند را انجام دهید. من فکر میکنم یورو برای چین سلاحی برعلیه دلا است.

DECP رمز ارزی که چین در حال توسعه آن است، به عقیده پیتر تیل نمی‌تواند در دنیای رمزارز قابل قیاس باشد و تنها به عنوان ابزار سنجش استبداد است.

مسابقه جهانی تکنولوژی به گفته مدیر عامل پی پال

سخنان تیل با میهن پرستی که با افتخار وی در حمله به چین از خود نشان داد، ندارد. چندین کشور، در حال توسعه ارز دیجیتال خودشان هستند. حتی آمریکا نیز در حال راه اندازی دلار دیجیتال مشابه ارز دیجیتال چینی است.

مدیر عامل پی پال نگران قدرت خلاقیت چین نیست بلکه نگران قدرت کپی کردن آن‌ها است. او در پاسخ به مایکل پومپئو توضیح داد که چین پیشرفت زیادی در زمینه بلاک چین نداشته است و اگر از لحاظ تکنولوژی هم سطح آمریکا شود، دنیای غرب منافع خود را به عنوان حاکم سیاسی دنیا از دست خواهد داد.

تیل از اینکه سیلیکون ولی چین را به عنوان دشمن ندید ناراحت است. او به اپل اشاره کرد که همکاری‌اش با چین یک مشکل اساسی است. گوگل و فیس بوک نیز از نظر او دارای مشکل یکسان هستند.

پی پال در بازار گاوی بیت کوین و افزایش پذیرش رمزارز نقش کلیدی را ایفا می‌کند.

بر اساس گزارش سایت cryptopotato پی پال اخیرا سرویسی را برای خرید، ذخیره و فرآیند پرداخت با رمزارز را برای مشتریان آمریکایی به راه انداخته است با این چشم انداز که در آینده نیازی به پشتیبانی دیگر کشورها نداشته باشد.

لینک منبعcryptopotato

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید