چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار بیت کوین ۳۱ میلیارد دلاری شد

بیت کوین ۳۱ میلیارد دلاری شد

درروزهای اخیر ارزش تراکنش‌های بیت کوین با رشدی صعودی به بالاترین سطح خود رسیده و تنها در 24 ساعت توانست رکورد ۳۱ میلیارد دلار تراکنش روزانه را به خود اختصاص دهد.

به گزارش ارزنیوز؛ ارزش تراکنش‌های شبکه بیت کوین اخیراً روندی صعودی داشته و در تاریخ ۶ اکتبر (۱۴ مهر) به اوج تاریخی خود در ۳۱ میلیارد دلار رسیده است. این رقم تقریباً ۴۰ برابر ارزش تراکنش‌های روزانه در ابتدای سال ۲۰۲۰ است.

البته ارزش تراکنش‌های روزانه بیت کوین از آن زمان تاکنون دچار افت شده و در ۱۰ اکتبر (۱۸ مهر) به ۱۱.۶ میلیارد دلار رسیده است. در همین حال، ویلی وو، کارشناس حوزه ارزهای دیجیتال، گفته است که حجم دارایی جابه‌جا شده در شبکه بیت کوین بسیار بیشتر از دارایی مبادله‌شده در شبکه‌های دو شرکت ویزا و مسترکارت است.

به گفته او، ارزش تراکنش‌های شبکه بیت کوین هم‌اکنون ۱۹۰ هزار دلار در ثانیه است و این در حالی است که ویزا و مستر کارت به ترتیب ۱۳۰ هزار دلار و ۵۵ هزار دلار تراکنش را در هر ثانیه پردازش می‌کنند.

به گفته بیت اینو چارتز (BitInfoCharts)، میانگین ارزش تراکنش انجام شده در شبکه بیت کوین نیز طی سه ماه گذشته به طور پیوسته در حال افزایش بوده و به 732 هزار دلار رسیده است، که نسبت به ابتدای ماه جولای 273 درصد افزایش داشته است.

همچنین بر اساس گزارش کوین متریکس، ارزش روزانه انتقال اتریوم نیز در این ماه 5.3 میلیارد دلار بوده است. اتریوم در اوایل ماه سپتامبر مدت کوتاهی حجم تسویه روزانه بیت کوین را تغییر داده بود، اما بیت کوین توانست در طی چند هفته پیشرو شود.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید