سه‌شنبه 3 خرداد 1401
خانه اخبار تأیید کشف دستگاه استخراج ارز دیجیتال در ساختمان بورس تهران

تأیید کشف دستگاه استخراج ارز دیجیتال در ساختمان بورس تهران

در پی کشف دستگاه ماینر در ساختمان بورس تهران، مدیر عامل بورس اوراق بهادار خبر استعفای خود را تأیید نمود و اعلام کرد، زین پس محمود گودرزی به عنوان سرپرست منسوب خواهد شد.

به گزارش ارزنیوز؛ محمود گودرزی که پیشتر معاون بازار شرکت بورس تهران بود، شامگاه چهارشنبه پس از اعلام استعفای علی صحرایی مدیر عامل سابق بورس، سرپرستی خود بر بورس اوراق بهادار تهران را تأیید نمود.

صحبت‌های ضد و نقیض در خصوص مسأله کشف دستگاه ماینر در شرکت بورس تهران امروز با تأیید سازمان بورس، رنگ واقعیت به خود گرفت، حال شفاف‌سازی دقیق از این اتفاق به پیگیری‌های معاونت حقوقی سازمان بورس و ارسال نتیجه نهایی از سوی این سازمان واگذار شده است.

مدیر عامل سابق بورس اوراق بهادار تهران در این خصوص اعلام نمود:‌ با توجه به رویدادهایی که اخیراً اتفاق افتاده است، بنده استعفای خود را تقدیم هیأت مدیره کردم و هیأت مدیره آقای گودرزی را به عنوان سرپرست برگزیدند و بنده از جامعه سهامداران عذرخواهی می‌کنم و اتفاقات افتاده به هیچ‌وجه عمدی نبوده است.

از روز گذشته، پس از علنی شدن کشف چند دستگاه ماینر در زیر زمین ساختمان شرکت بورس توسط حراست و تعلق این دستگاه‌ها به فردی خاص، با هجمه‌های بسیاری از سوی سهامداران و مسئولان حاضر در سازمان بورس همراه شد.

مصطفی بهشتی سرشت، معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار، در واکنش به این خبر اعلام کرد: این دستگاه‌ها متعلق به شخص خاصی نبوده‌ است اما به طور کلی چنین فعالیتی خارج از فعالیت‌های شرکت بورس محسوب می‌شود و این مجموعه باید پاسخگو باشد.

محمود گودرزی در این زمینه به خبرنگاران گفت: در حال حاضر من سرپرست شرکت بورس تهران هستم، شخصا خواستار مدیرعاملی نبودم زیرا قصد دارم تمامی جوانب را بررسی و ارزیابی و سپس تصمیم نهایی خود را اتخاذ کنم.

با توجه به انتشار اطلاعیه روز گذشته شرکت بورس تهران و اطلاعات ارائه شده از سوی توانیر تا حدودی از حاشیه‌های ایجاد شده در این زمینه کاسته شد اما امروز بار دیگر سازمان بورس و اوراق بهادار در اطلاعیه‌ای در مورد ماینرهای کشف شده در ساختمان شرکت بورس تهران شفاف سازی کرده و وجود این ماینرها در این شرکت را تأیید نمود.

در این اطلاعیه ذکر شده است: جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می رساند در رسیدگی‌های نظارتی سازمان بورس و اوراق بهادار، تعدادی ماینر که از سوی شرکت بورس اوراق بهادار تهران مورد بهره برداری قرار گرفته است، در ساختمان شرکت مزبور کشف و در ادامه بررسی نیز مشخص شد که فعالیت مزبور در گزارش‌ها و حساب‌های شرکت به طور کامل ثبت و افشا نشده است. با توجه به اینکه بدوا چنین امری با اساسنامه و رسالت شرکت بورس نیز همخوانی نداشته است، موضوع به معاونت حقوقی سازمان ارسال شده است.

در ادامه این اطلاعیه اعلام شد: رسیدگی به این موضوع به طور فوق العاده در دستور کار کمیته رسیدگی به تخلفات سازمان قرار گرفته و برای بررسی کم و کیف و ابعاد تخلفات این موضوع، مدیران بورس تهران فراخوانده شده اند.

لینک منبعarzdigital

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید