چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار تحریم بی تحریم/ قفل تحریم‌ها به دست رمز ارزها باز می‌شود

تحریم بی تحریم/ قفل تحریم‌ها به دست رمز ارزها باز می‌شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به اهمیت رمز ارزها در دور زدن تحرم‌ها اشاره کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت‌وگو با ارزنیوز مطرح کرد: ارزهای دیجیتال کریدور دور زدن تحریم‌ها هستند.
موضوع ارز دیجیتال یک موضوع چند جانبه است که از لحاظ اقتصادی و امنیتی حائز اهمیت است. اگر چه ممکن است ایرادات و اشکالاتی در این زمینه وجود داشته باشد اما در دور زدن تحریم‌ها می‌تواند مؤثر باشد.
مجتبی رضاخواه عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ارز نیوز، در خصوص بازار ارزهای دیجیتال عنوان کرد: بحث ارز دیجیتال یک موضوع چند جانبه است که از لحاظ اقتصادی و امنیتی حائز اهمیت است چرا که امکان نظارت بر ارزهای دیجیتال بسیار کم‌تر از پول‌هایی است که در شبکه بانکی جابجا می‌شوند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار مجازی که با نمایندگان داشتند اعلام کردند که فضای مجازی به برنامه کوتاه مدت و میان‌مدت نیاز دارد گفت: ما در حال حاضر بانک اطلاعاتی لازم برای آنکه افراد مورد نیاز کشور شناسایی شوند، نداریم و در این راستا نیاز به قانون‌گذاری احساس می‌شود ضمن آنکه اگر چه ممکن است ایرادات و اشکالاتی در این زمینه وجود داشته باشد اما در دور زدن تحریم ها می‌تواند مؤثر باشد. این بازار مزایا و معایبی دارد که در هم تنیده هستند.
رضاخواه با بیان اینکه با وجود تحریم‌ها، ما نمی‌توانیم نفت خود را بفروشیم اظهار داشت: در این شرایط، استفاده از ارز‌های دیجیتال باعث رشد اقتصادی کشور می‌شود.
وی تصریح کرد: واقعیت این است که هنوز پیشنهادی در خصوص تصویب قانونی که بتواند هم مزایای این بازار را تضمین کند و هم معایب آن را رفع کند به مجلس ارائه نشده است و بعید هم می‌دانم که به این زودی پیشنهادی به صحن مجلس ارائه شود چرا که یک موضوع پر چالش است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در خصوص این مسئله نباید سطحی اظهارنظر کرد چرا که در بین نمایندگان مجلس صحبت‌هایی در خصوص بازارارزهای دیجیتال وجود دارد اما این‌گونه نیست که در عمل تغییراتی ایجاد و طرحی ارائه شده باشد یا حداقل من در جریان آن نیستم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید