چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه تحلیل آلت کوین تحلیل بازار دوج کوین

تحلیل بازار دوج کوین

در تحلیل امروز نگاهی به روند بازار ارز رمز پایه دوج کوین داشته‌ایم و تأثیرات فاحش شبکه‌های اجتماعی را بر تغییرات قیمت آن بررسی خواهیم کرد.

به گزارش ارزنیوز؛ در هفته‌ی گذشته دوج کوین سفر پر فراز و نشیبی را برای سبقت از ارزهای رمز پایه پشت سر گذاشت و با تغییرات مثبتی که در زمان ریزش بازار از خود نشان داده بود، توانست بسیاری از نظرات منفی گذشته مبنی بر شت کوین بودن را نسبت به خود تغییر دهد.

اما این ارز که به شکل حیرت انگیزی تحت تأثیر احساسات شبکه‌های اجتماعی بوده و تنها با توییت افرادی مشهوری چون ایلان ماسک (بزرگ‌ترین و پر آوازه‌ترین پشتیبان دوج کوین) دست خوش تغییرات بسیاری می‌شود تا چه اندازه ارزش سرمایه‌گذاری دارد و آیا می‌تواند اعتماد معامله‌گران را به خود جلب کند؟

اخبار ضد و نقیض و لحظه‌ای از نوسانات دوج کوین از اوایل سال 2021 آغاز شد و در ماه آوریل گذشته شدت بسیاری پیدا کرد. عده‌ای این حجم از تغییرات را سواری دوج کوین بر نهنگ‌های بازار تعبیر کرده و شکاف عمده این ارز نسبت به ارزهای سقوط کرده در ماه آوریل را به علت شایعه ساز‌ی‌های افراد قدرتمند در خصوص این کوین عنوان می‌کنند.

ارزش دوج کوین، امروز به قیمت 0.673632 دلار آمریکا بوده و حجم آن به 51،830،422،215 دلار در 24 ساعت گذشته رسیده است. دوج کوین در یک روز 30 الی 40 درصد افزایش یافت. این ارز در حال حاضر در جایگاه چهارم کوین مارکت کپ می‌باشد و براساس گزارشات بهترین صرافی برای مبادلات تجاری دوج کوین بایننس، هیوبی گلوبال، اوک اکس، آپ بیت و اف.تی.ایکس است.

 

اما شایعات منتشر شده از کمک نهنگ‌ها برای رشد دوج بی دلیل نیست. بعد از ظهر چهارشنبه 5 آوریل، دوج کوین به حمله‌‌ی خود به سوی رتبه بندی سرمایه بازار ارزهای رمزنگاری شده ادامه داد. این کوین پس از صعود به ارزش 0.69 دلار، به ازای هر سکه، با پشتوانه حرکتی هدفمند که توسط بازرگانان در شبکه‌های اجتماعی به راه افتاد، از XRP پیشی گرفت و همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره شد، با سرمایه‌گذاری ضمنی به چهارمین ارز رمزنگاری شده برتر بازار تبدیل شد.

اما ممکن است این عزیز کرده شبکه‌های اجتماعی آن‌طور که به نظر می‌رسد برای سرمایه‌گذاری مفید نباشد. با وجود همه هیاهوی تبلیغاتی پیرامون دوج (به خصوص رهبر این جنجال‌ها ایلان ماسک که اکنون خود را پدر دوج ‌می‌داند)، داده‌های موجود در دسترس عموم نشان می‌دهد افراد نسبتاً کمی از این بلاکچین استفاده می‌کنند و کسانی که از آن استفاده می‌کنند نیز، بخش گسترده‌ای از فعالیت کلی آن را تشکیل می‌دهند.

در نظر داشته باشید که ارزش دلاری کوین‌های ارسالی در سراسر بلاکچین دوج کوین در روز سه شنبه بیش از 58 میلیارد دلار برآورد شده‌ است. این رقم 70 درصد بیشتر از مبلغ منتقل شده در بیت کوین (34 میلیارد دلار) و 260 درصد بیشتر از اتریوم (16 میلیارد دلار) بود. با جستجوی بیشتر در داده‌های زنجیره ای، در میابیم که علی رغم این‌که دوج ارزش بالاتری را نسبت به دو ارز رمزپایه بزرگ جهان (بیت کوین و اتریوم) بدست آورد، اما این فاصله را تنها با سوء استفاده از کسری معاملات آن‌ها برای خود دست و پا کرده است.

بر اساس داده‌ها، روز گذشته بیش از 1.4 میلیون تراکنش در بلاکچین اتریوم و 300 هزار تراکنش در بلاکچین بیت کوین محاسبه شده است. حال این تراکنش‌ها را با 76 هزار مورد ثبت شده در بلاکچین دوج کوین مقایسه کنید. اکنون شکاف ثروت آشکار ایجاد شده را به دقت مشاهده خواهید کرد.

در واقع، هنگام بررسی دقیق‌تر از میانگین معاملات دوج‌کوین در روز گذشته در میابیم که این معاملات دو برابر معاملات بیت کوین بوده است، میانگین ارزش معامله در دوج کوین قیمت 800 هزار دلار و در بیت کوین مبلغ 420 هزار دلار را نشان می‌داد. از سوی دیگر میانگین معاملات دوج کوین تنها 5 درصد از تعداد معاملات، 8 هزار درصدی اتریوم فراتر رفته و در نتیجه‌‌گیری این آمار مشخص می‌شود که دوج کوین آن قهرمانی که پشتوانه‌های قدرتمندش از او ساختند نیست.

بر طبق گزارشی که اخیراً توسط گلکسی دیجیتال منتشر شده است، متوجه خواهیم شد که مطرح شدن دوج کوین به عنوان یک پروژه ارز رمز پایه به هیچ عنوان صحت نداشته و مخزن گیت هاب دوج کوین (GitHub Dogecoin)، جایی که به روزرسانی‌ها برای کد بلاکچین توسط توسعه دهندگان انجام می‌شود، از سال 2017 در دسترس نبوده است. علاوه بر این، تعداد گره‌های همگام سازی شده (رایانه‌هایی که نسخه‌هایی از بلاکچین دوج کوین را اجرا می‌کنند) تنها 26 درصد از گره‌های کلی این بلاکچین را تشکیل داده، که نشان می‌دهد افراد کمی تمایل به حفظ امنیت شبکه در بلاکچین دوج کوین را دارند.

اما با تمام این شایعات و اخبار پر نوسان، این واقعیت که دوج کوین هم اکنون بهترین دارایی دیجیتال در فضای ارزهای رمزپایه است غیر قابل انکار می‌باشد. این کوین  از 1 ژانویه، که قیمت آن کسری از یک سنت بود، 14 هزار درصد رشد را ثبت کرده است. در حال حاضر؛ اعتبار و ریسک صعود ظاهری و غیر منطقی دوج بر دوش ایلان ماسک می‌باشد. وی در روزهای گذشته، از توجه 52 میلیون دنبال کننده خود در فضای مجازی به توییت‌های مرتبط با دوج کوین احساس خشنودی کرده است.

با این حال، باید توجه داشته باشید که اوج اخیر دوج کوین به 0.69 دلار، همان هدف قیمتی است که توسط معامله‌گران رددیت تعیین شده بود و این معامله‌گران قصد دارند ارزش دوج را به صورت مصنوعی پمپ کنند.

اما  قیمت نهایی که توسط معامله‌گران این ارز دنبال می‌شود دست‌یابی به ارزش نهایی 1 دلار است. بارها دیده‌ایم که بازار رمز ارزها همیشه منطقی پیش نمی‌رود در همین خصوص الکس ثرون، رئیس تحقیقات گلکسی دیجیتال، معتقد است: تا زمانی که نوسانات دوج کوین به شکل یک شوخی کوچک و بازی سرمایه‌گذارای در شبکه‌های اجتماعی نمود کند، هیچ مشکلی در روند بازار آن وجود نخواهد داشت، توسعه‌دهندگان این ارز بهتر از هر کس دیگری می‌دانند که دوج آن‌قدر‌ها که در حال حاضر دیده می‌شود با ارزش نیست و تا زمانی که به عنوان یک سرگرمی برای عموم مردم در فضای مجازی بدل شده باشد هیچ مشکلی وجود ندارد چون مردم سرگرمی‌ها را دوست دارند.

در آخر، همه‌ی مشتاقان این ارز دیجیتال چشم انتظار اجرای برنامه Saturday night live وعده داده شده از سوی ایلان ماسک هستند، که قرار است در هفته آینده و با محوریت دوج کوین برگزار شود.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید