چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار ترکیه روی کوین لرزه / کلاهبرداران "وبیت کوین"دستگیر شدند

ترکیه روی کوین لرزه / کلاهبرداران “وبیت کوین”دستگیر شدند

کشور ترکیه چهار نفر را در رابطه با تحقیقات صرافی ارز دیجیتال وبیت کوین بازداشت کرد.

به گزارش ارزنیوز؛ وبیت کوین (Vebitcoin)، دومین صرافی ارزهای دیجیتال در ترکیه است که با ادعای مشکلات مالی به صورت ناگهانی فعالیت‌های خود را متوقف کرده است.

کشور ترکیه چهار نفر را در رابطه با تحقیقات صرافی ارز دیجیتال وبیت کوین بازداشت کرد؛ همچنین مقامات ترکیه حساب‌های بانکی این صرافی را مسدود کردند.

این اقدام پس از اعلام وبیت کوین با استناد به مشکلات مالی، که تمامی فعالیت‌های خود را متوقف کرده است، صورت گرفت. این اتفاق پس از بازداشت ده‌ها نفر از افراد مشکوک در ارتباط با صرافی تودکس رخ می‌دهد.

ممتد نادر یاغی (Mehmet Nadir Yağcı)، دادستان شهر جنوب غربی موغلا در بیانیه‌ای اظهار داشت: چهار مدیر و پرسنل این شرکت روز شنبه به اتهام کلاهبرداری بازداشت شدند.

روز جمعه وبیت کوین برای تحقق همه مقررات، تمامی فعالیت‌های صرافی را متوقف کرده است و اعلام کرد: به دلیل افزایش علاقه به بازار ارزهای دیجیتال، تراکنش‌های ما با حجم بالایی مواجه شده است. متاسفانه باید اعلام کنیم که این شرایط ما را در موقعیت بدی قرار داده است. به جهت احترام به مدعیان این قضیه، معاملات ارزهای دیجیتال فعلا متوقف خواهد شد.

طبق گزارش آژانس خبری Anadolu، هیئت رسیدگی به جرائم مالی ترکیه(MASAK) حساب‌های این شرکت را مسدود کرده و تحقیقات در این زمینه را آغاز کرده است.

بسیاری در ترکیه برای حفظ ارزش پس اندازهای خود در برابر افزایش تورم و کاهش ارزش لیر ترکیه، به ارزهای رمزپایه روی آورده اند.

بانک مرکزی جمهوری ترکیه (CBRT) در هفته‌ی گذشته اعلام کرد که استفاده از ارز رمزپایه به عنوان وسیله پرداخت ممنوع است. این سازمان هشدار داد که ارزهای دیجیتال به دلیل بی‌ثباتی بازار و عدم نظارت خطرات قابل توجهی را در پی دارند.َ

لینک منبعDailysabah

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید