چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار تسلا با خرید بیت کوین یک میلیارد دلار سود کسب کرد

تسلا با خرید بیت کوین یک میلیارد دلار سود کسب کرد

طبق گزارش جدید‌، غول خودروهای الکتریکی آمریکایی تسلا با سرمایه‌گذاری خود در بیت کوین‌، سودهای عظیمی کسب کرده است که شیده‌ها حاکی از این است که این سود به  یک میلیارد دلار نیز رسیده است.

یک تحلیلگر در ودبوش سکوریتس‌، یک شرکت خصوصی سرمایه‌گذاری در ایالات متحده، محاسبه کرد که پس از سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری بیت کوین‌، تسلا تقریبا  ۱ میلیارد دلار درآمد کسب کرد.   CNBC گزارش داد که روز شنبه‌، Daniel Ives سود بیت کوین تسلا را ۱ میلیون دلار تخمین زده است.

در اوج جهش بیت کوین برای تبدیل شدن به یک دارایی ۱ تریلیون دلاری‌، ایوز گفت: تسلا در مسیر خود قرار دارد تا از سرمایه‌گذاری‌های خود در بیت کوین بیشتر از سود حاصل از فروش اتومبیل‌های الکتریکی خود در سال ۲۰۲۰ سود کسب کرده است.

آیز تایید کرد که انتظار می‌رود این اقدام تسلا در سایر شرکت‌های دولتی تأثیرگذار باشد. وی نوشت:

اگرچه سرمایه‌گذاری بیت کوین یک نمایش جانبی برای تسلا است‌، اما به وضوح این یک سرمایه‌گذاری اولیه خوب بوده و روندی که انتظار داریم در طی ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده بتواند برای سایر شرکت‌های دولتی تأثیر منفی بگذارد. با این حال‌، ایوز انتظار دارد که فقط بخش کوچکی از صنعت به دلیل عدم اطمینان، از این الگو پیروی خواهند کرد:

ما هنوز انتظار داریم كه كمتر از ۵٪ شركت‌های عمومی این مسیر را دنبال کنند تا زمانی كه تعداد بیشتری از اهداف نظارتی در اطراف بازار رمزنگاری اعمال شود‌، كه به وضوح در سال ۲۰۲۱ شروع به تصویب جریان اصلی می‌كند‌.

طبق‌cointelegraph.com ، تسلا به عنوان بخشی از پرونده‌ی خود در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در ۸ فوریه ، سرمایه گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری خود را در بیت کوین رسما اعلام کرد. همچنین مشخص نیست که تسلا چه مقدار بیت کوین خریداری کرده و این خرید با چه قیمتی انجام شده است‌، زیرا این جزئیات در پرونده توسط شرکت مشخص نشده است.

از آنجایی که بیت کوین در ماه ژانویه بین ۲۹ هزار تا ۳۷ هزار دلار معامله کرد‌، سرمایه گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری می‌تواند به این معنی باشد که تسلا دارای ۴۰ تا ۵۱ هزار بیت کوین است. قیمت بیت کوین در زمان نگارش مقاله ۵۳۲۷۰ دلار است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید