چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار تمایل شبکه‌های پرداخت به استفاده از رمزارزها

تمایل شبکه‌های پرداخت به استفاده از رمزارزها

تمایل سیستم‌های پرداخت از جمله ویزا و مستر کارت روز به روز به استفاده از رمز ارزها بیشتر و بیشتر می‌شود.

به گزارش ارزنیوز؛ غول پرداختی ویزاکارت (Visa card) که یکی از دو شرکت اصلی پرداخت بین المللی محسوب می‌شود از انجام شدن نخستین تراکنش بر حسب ارزهای دیجیتالی در این شبکه خبر داد. بر اساس طرح در دست اجرا توسط مسترکارت (Master Card) امکان انجام تراکنش‌ها بر بستر ارزهای دیجیتال بدون نیاز به تبدیل آن‌ها به ارزهای فعلی وجود خواهد داشت. قرار است در آینده نزدیک امکان انجام این معاملات در ویزا مهیا شود.

به بیان از سی‌ان‌بی‌سی (BCNB) شرکت پی پال (Paypal) اعلام کرد به زودی امکان خرید کالاهای مورد نیاز شهروندان آمریکایی از خرده فروشی‌های آنلاین با استفاده از ارزهای دیجیتال را فراهم خواهد کرد. طبق اعلام پی پال، دارندگان ارزهای دیجیتالی اتریوم، بیت کوین، بیت کوین کش و لایت کوین خواهند توانست در درگاه های پرداخ پی پال ارزهای دیجیتالی خود را مستقیم به دلار تبدیل کنند.

همزمان با افزایش تمایل و استقبال مردم به استفاده از رمزارزها، بانک مرکزی چین به عنوان گامی دیگر در راه اندازی نهایی یوان دیجیتالی اعلام کرد به عنوان یک ارز حمایتی برای روش‌های فعلی پرداخت اینترنتی، یوان دیجیتال نقش پررنگ‌تری در نظام پرداخت چین ایفا خواهد کرد. در حال حاضر ۹۸ درصد بازار پرداخت‌های موبایلی چین در اختیار دو شرکت علی پی (Alipay) و ویچت پی (WeChat Pay) است و بانک مرکزی این کشور تلاش دارد یوان دیجیتالی را به عنوان سومین غول این عرصه معرفی کند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۸۵۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۱۵ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۶۵ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۲ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش در سال 2009 میلادی توسط فرد یا گروهی گمنام و ناشناخته به اسم ساتوشی ناکاماتو بر بستر بلاک ‌چین ایجاد شد و شکل گرفت.

لینک منبعایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید