سه‌شنبه 3 خرداد 1401
خانه اخبار تمرکز بیشتر بر بازارهای انرژی تجدید پذیر مبتنی بر بلاکچین در سال...

تمرکز بیشتر بر بازارهای انرژی تجدید پذیر مبتنی بر بلاکچین در سال 2021

پیش بینی می‌شود که در سال ۲۰۲۱ پروژه‌های بلاکچین که بر بهینه سازی بخش انرژی متمرکز هستند، با تاکید بیشتر بر حفظ و کارایی، مورد توجه قرار گیرند.

به گزارش ارزنیوز؛ نگرانی در مورد تولید انرژی، مصرف منابع و تأثیر آن بر محیط زیست یکی از مباحث اصلی بحث در سطح جهانی است. هزینه‌های فشرده انرژی استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی اثبات کار نیز اغلب به عنوان یک نقطه ضعف جدی برای دارایی‌های در حال ظهور عنوان می‌شود.

در حالی که در خصوص نگرانی‌های زیست محیطی و هزینه‌ها بحث زیاد است، یک گروه از پروژه‌های ارز دیجیتال وجود دارد که هدف آن آوردن فناوری بلاکچین به شبکه‌های انرژی جهانی به عنوان راهی برای تشویق تولید انرژی‌های تجدید پذیر از طریق یک بازار انعطاف پذیر است که خریداران و فروشندگان انرژی را به هم متصل می‌کند. .

سه پروژه فعال بر انرژی که از ابتدای سال 2021 رشد سه رقمی کسب کرده‌اند عبارتند از: Energy Web Token (EWT) ، Power Ledger (POWR) و WePower (WPR).

Energy Web Token (EWT) رمز عملیاتی Energy Web Chain است، یک بلاکچین سازمانی اوپن سورس که برای پشتیبانی و توسعه بیشتر برنامه‌های بخش انرژی طراحی شده است.

بر طبق وب سایت این پروژه انرژی وب با استفاده از پتانسیل فن آوری های دیجیتال اوپن سورس، غیرمتمرکز، دستیابی به یک سیستم برق کم هزینه و مشتری محور را تسریع می‌کند.

این پروژه در ژوئن سال 2019 آغاز به کار کرد و از آن زمان به شبکه گسترده‌ای از شرکا با برخی از شرکت‌های معتبر جهانی از جمله فولکس واگن‌، زیمنس و هیتاچی تبدیل شده است.

هنگامی که این شرکت کاملاً توسعه یافته و یکپارچه شد، ماشین مجازی آن می‌تواند به اتصال مناطق مختلف بخش انرژی از جمله اپراتورهای شبکه، توسعه دهندگان نرم افزار و فروشندگان کمک کند.

یکی از بزرگترین متحرک های قیمت برای EWT در سال 2021 در اوایل ماه مارس و هنگامی که این توکن در بورس ارز دیجیتال صرافی Kraken مستقر در ایالات متحده وارد شد، به بازار عرضه شد.

اعلام بعدی مشارکت با فولکس واگن در 4 مارس و انتشار برنامه انطباق باتری EasyBat در 16 مارس بیشتر به افزایش توکنی کمک کرد که در تاریخ 18 مارس برای دستیابی به بالاترین رقم همیشگی خود یعنی 19.85 دلار پیش رفته بود.

پلتفرم Power Ledger در ماه مه 2016 با هدف ایجاد یک سیستم عامل برای بازا‌رهای انرژی جدید تاسیس شد که توانایی مبادله انرژی‌های تجدید پذیر و کالاهای زیست محیطی را در مقیاس محلی و جهانی دارد.

این پروژه در خارج از استرالیا است، هدف این پروژه استفاده از فناوری بلاکچین برای ایجاد سیستمی است که در آن هر منبع الکتریکی یا دستگاه قدرت دارای یک هویت دیجیتالی است که به یک بازار REAL- TIME  متصل است و معاملات بین آن‌ها را تسهیل می‌کند.

POWR در شبکه Ethereum (ETH) به عنوان یک پلت فرم تبادل انرژی نظیر به نظیر کار می‌کند و با توجه به وب سایت همین پروژه، از یک سیستم دو علامت متشکل از POWR و Sparkz برای اطمینان از سازگاری در بین پلت فرم Power Ledger استفاده می‌کند.

Sparkz توکن‌های پایداری است که هنگام خرید و فروش واحدهای برق (کیلووات ساعت) در سیستم عامل Power Ledger استفاده می‌شود.

فعالیت تجاری برای POWR در اواخر ژانویه آغاز شد زیرا در آن برهه توجه بر سر انرژی‌های تجدیدپذیر در رسانه‌ها جلب شد.

اعلامیه 3 مارس در مورد مشارکت Power Ledger با بزرگترین شرکت برق تلفیقی هند Tata Power-DDL شروع به افزایش قیمت کرد که منجر به تجمع POWR تا 0.504 دلار شد، که بالاترین سطح از سال 2018 می‌باشد.

WePower یک بستر تجارت انرژی سبز مبتنی بر بلاکچین است که تامین کنندگان انرژی، خریداران شرکت ها و تولیدکنندگان انرژی را برای معاملات آسان و مستقیم انرژی سبز، به هم متصل می‌کند.

طبق وب سایت این پروژه، بستر WePower، آسان ترین راه برای خرید هر مقدار از طریق تولیدات محلی توسط شرکت‌ها در هر اندازه است و هدف این پلتفرم تهیه انرژی سبز شرکت به سهولت خرید آنلاین می‌باشد.

WPR توکن ERC-20 است که به عنوان روش پرداخت در شبکه WePower عمل می‌کند. برای استاندارد سازی و افزایش نقدینگی موجود در سیستم سرمایه گذاری انرژی موجود استفاده می‌شود و همچنین باید به کاهش قیمت برای شرکت کنندگان در شبکه کمک کند.

فعالیت تجاری و توکن در ابتدای فوریه آغاز شد، زمانی که این پروژه اولین سیستم عامل کاملاً برجسته Elemental خود را به Mojo Power تحویل داد.

پس از راه اندازی بازار خرده فروشی Elemental در تاریخ 1 فوریه، قیمت WPR از پایین ترین 0.011 دلار به بالاترین سطح از 0.05 دلار در 24 مارس رسید زیرا مکالماتی مربوط به انرژی‌های تجدیدپذیر و پایداری در اروپا و استرالیا انجام شد.

افزایش توجه جهانی به موضوعات مرتبط با تولید آب و هوا و انرژی نشان می‌دهد که این قطعه خاص بخش دیجیتال برای دستاوردهای بیشتر به بهره برداری رسیده است.

پروژه‌هایی که از فناوری بلاکچین برای بهینه سازی بازارهای جهانی انرژی استفاده می‌کنند از موقعیت خوبی برخوردار هستند تا با ورود جریان اصلی فناوری توزیع دفتر کل، سهم بازار خود را افزایش دهند.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید