سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401
خانه اخبار حباب 620 میلیون دلاری/ پرونده‌ی هک بیت کوین دوباره باز‌ شد

حباب 620 میلیون دلاری/ پرونده‌ی هک بیت کوین دوباره باز‌ شد

اگر چه فروش مستقیم بیت کوین توسط سیستم‌های نفوذی امکان پذیر نیست اما توانایی هکرها در نقل و انتقالات می تواند دست کم یک روز باعث ناپایداری در بازار شود.

به گزارش ارزنیوز؛ خبرها هاکی از آن است که امروز بخشی از بیت کوین‌هایی که در هک بورس ارز دیجیتال بیت فاینکس در سال 2016 کشف و ضبط شده است، در حال جابجایی می‌باشند، مبلغی بالغ بر 620 میلیون دلار که برخی از فعالان بازار آن را حباب توصیف کرده و ممکن است در روند نزولی بیت کوین نقش داشته باشد.

هشدارهای Whale Alerts ربات تحلیلی بلاکچین برای اولین بار خبری را نشر داد و توجه را به بیش از ده معامله از کیف پول‌هایی که از زمان هک 2016 تاکنون غیرفعال بوده اند، جلب کرد.

او در توییت خود نوشت: 1241.37 بیت کوین معادل (78،246،494 USD) وجوه مسروقه منتقل شده از بیت فاینکس هک 2016 به کیف پولی ناشناخته.

بزرگترین معامله با 1241.3672 بیت کوین انجام شد که ارزش آن بیش از 78 میلیون دلار بود (که هکر برای آن  تقریبا 45 دلار پرداخت کرده است)، هرچند سایر معاملات 1.5 بیت کوین ارزش داشت.

در حالی که این هکر سابقه‌ای لکه دار در جابجایی متناوب سکه‌های خود در بین کیف پول‌ها دارد، انتقال امروز به راحتی بزرگترین معاملات بیت کوین هک شده از زمان حمله را به خود اختصاص داده است. در طول سال‌ها هکر بین 1 تا 2 درصد از سکه‌های خود را جابجا کرده است و امروز آن‌ها 8.3 درصد از حدود 120،000 بیت کوین خود را به ارزش بیش از 7.4 میلیارد دلار جابجا کرده‌اند.

هدف از انجام معاملات روشن نیست. برخی از انتقال‌ها بین کیف پول‌هایی بود که معروف به هک و امنیت پایین بودند، اما بسیاری از آن‌ها در کیف پول‌های جدید و امن‌تر انجام می‌شد. ناظران متعددی اظهار داشته‌اند که تقریباً غیرممکن است هکر بتواند بیت کوین خود را بفروشد، زیرا هیچ صرافی بزرگی سکه‌های آلوده را نمی‌پذیرد. هکر تلاش کرد تا در سال 2020 از طریق بازار سیاه روسیه 736 بیت کوین را بفروشد و برخی از آن‌ها از قضا در بیت فاینکس قرار گرفتند.

عدم توانایی هکر در فروش سکه‌ها، برخی از معامله گران توییتر را بر آن داشت تا حدس بزنند که هدف از نقل و انتقالات صرفا بازارگرمی است. اما آن‌ها می‌توانند آن را منتقل کنند و بازار را دستکاری نمایند .

شکار هکر همچنان ادامه دارد، زیرا در آگوست سال گذشته بیت فاینکس تا 400 میلیون دلار به عنوان پاداش اطلاعات به مهاجم پیشنهاد داده است. به نظر می‌رسید این پرونده در سال 2019، زمانی که دو برادر اسرائیلی به دست داشتن در این حمله متهم شدن، به موفقیت بزرگی ختم شود، اما پلیس کیف پول‌هایی را کشف کرد که حاوی ارزهای بسیار کمتری از حدود 120000 بیت کوین جا به جا شده در هک مذکور بودند.

اما شکست نهنگ بیت فاینکس به یک روز پر فراز و نشیب برای بازارها می‌افزاید. کوین بیس پس از افزایش بیش از 425 دلار برای هر سهم، در تلاش است تا کف قیمت 350 دلار در هر سهم را پیدا کند. در حالی که هنوز خیلی بالاتر از قیمت مرجع 250 دلار است، معامله گران معاملات را به عنوان سیگنال منفی تفسیر کرده اند زیرا بیت کوین به 61000 دلار کاهش یافته است.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید