پنج‌شنبه 29 اردیبهشت 1401
خانه اخبار عملیات فریب بایدن/ جنگ ثروتمندان در فرار از مالیات !!

عملیات فریب بایدن/ جنگ ثروتمندان در فرار از مالیات !!

طرح مالیاتی ارائه شده از سوی رئیس جمهور آمریکا جو بایدن تنها 0.3 درصد از سرمایه گذاران آمریکا را در بر‌می‌گیرد.

به گزارش ارزنیوز؛ به دنبال فروش عمده در بازار ارزهای رمزنگاری شده در میان گزارشات پیشنهاد افزایش مالیات بر سرمایه رئیس جمهور ایالات متحده، جو بایدن، دولت از طرح پرداخت دو برابری مالیات، تنها برای تعداد بسیار اندکی از ثروتمندان این کشور، دفاع کرد.

یک مقام ارشد دولت بایدن ادعا کرد: فقط 0.3 درصد از ثروتمندان در ایالات متحده، تحت اجرای برنامه جدید مالیات مازاد برای سرمایه گذاری‌هایشان قرار خواهند گرفت.

این مقام دولت بایدن در مصاحبه روز دوشنبه با فایننشال تایمز گفت: طبق برنامه بایدن، نرخ مالیات بر سود سرمایه برای افراد ثروتمند از 39/6 درصد نرخ پایه فعلی، به 20 درصد افزایش می‌یابد. برای کسانی که 1 میلیون دلار یا بیشتر درآمد دارند، نرخ جدید با اضافه مالیات همراه خواهد بود و نرخ مالیات سود سهام ایالات متحده را به 43.4 درصد خواهد رساند.

این مقام دولت بایدن خاطرنشان کرد: طرح جدید با موضع انتخاباتی بایدن مطابقت دارد، این بدان معناست که ما نیاز به اصلاح اساسی در بخش‌هایی از کشور داریم که بر بسیاری از ثروتمندترین یا پر درآمدترین آمریکایی‌ها تأثیر می‌گذارد.

بازارهای رمزنگاری و سهام ایالات متحده پس از پیشنهاد بایدن در میان افزایش حدس و گمان مبنی بر میزان فروش سرمایه گذاران، قبل از تصویب نرخ مالیات جدید، توانست فروش عمده‌ای را تجربه کردند.

در این بین، بیت کوین با فشار فروش زیادی روبرو شد و این موضوع منجر به افت قیمت آن به زیر سطح پشتیبانی  50 هزار دلار در روز جمعه شد و بهای تمام شده  را به 47،500 دلار رساند.

بازار سهام ایالات متحده نیز پنجشنبه ضررهای عمده‌ای را شاهد بود اما سریعا به حالت قبل بازگشت. برخی از سرمایه گذاران، از جمله تیم دراپر سرمایه‌دار میلیاردر، از طرح مالیات جدید انتقاد کردند.

دراپر، مدافع برجسته ارزهای دیجیتال، استدلال کرد که 43.4 درصد مالیات بر سود سرمایه ممکن است آمریکا را به خطر بیاندازد، این آمار با احتساب مالیات‌های کالیفرنیا 56.4 درصد بوده، که به معنای مرگ بر اشتغال‌زایی تلقی شده است.

به گفته این سرمایه گذار، بیت کوین می‌تواند به طور بالقوه به فضایی برای سرمایه گذاران دلواپس تبدیل شود. دراپر روز پنجشنبه در توئیتی نوشت: پادزهر دولت ظالم و فرار از مالیات …. بیت کوین است.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید