پنج‌شنبه 29 اردیبهشت 1401
خانه تحلیل اتریوم حمایت وسیع تریدرها، کلید رشد قیمت اتریوم

حمایت وسیع تریدرها، کلید رشد قیمت اتریوم

به دنبال رشد اخیر اتریوم و دست‌یابی به سطح ۲۸۰۰ دلار و با نگاهی به تحلیل سایت کوین تلگراف ما نیز متوجه دو عامل کلیدی در رشد روز افزون این ارز شد‌ه‌ایم و قصد داریم در این مقاله با دست‌های پشت پرده این صعود بیش‌ از پیش آشنا شویم.

به گزارش ارزنیوز، به نقل از سایت کوین تلگراف، دو معیار اصلی در افزایش قیمت اتریوم ثابت می‌کند که معامله‌گران ماهری در پشت اوج‌های جدید این ارز قرار دارند. داده‌های آتی اتریوم حاکی از آن است که، معامله‌گران حرفه‌ای معتقدند، سطح ۳۵۰۰ دلاری اتر ایستگاه بعدی برای بالاترین قیمت بالقوه این ارز می‌باشد.

همان‌طور که اتر (ETH)، در ۲۹ آوریل، ۲۸۸ دلار درآمد کل برای خود کسب کرد، با کسب این درآمد سود آینده‌اش نیز افزایش یافت. چارت قیمت این ارز رقم ۸/۵ میلیارد دلار در حدود ماهانه ۵۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد و از فعالیت تجاری قوی در پشت این ارز حکایت دارد.

این امکان وجود دارد که برخی از تحلیل‌گران وجود مشتقات اتر را رد کنند، زیرا فکر می‌کنند آینده  CME (بورس کالای شیکاگو)، در مقایسه با ۲/۴ میلیارد دلار بیت کوین، ۳۵۵ میلیون دلار سود باز به همراه دارد. با این حال، قراردادهای اتر از چند ماه پیش آغاز شده است.

از این منظر، سود آزاد برای بازار آتی نقره، در حال حاضر ۲۲/۶ میلیارد دلار است. این فلز گران‌بها دارای چندین دهه سابقه تجارت و سرمایه بازار در حدود ۱/۴ تریلیون دلار می‌باشد. رشد در بازارهای آتی نقره مثبت است اما به عنوان یک شاخص صعودی تضمینی برای ارزیابی این‌که آیا بازار به صعود تمایل دارد محسوب نشده و چند معیار مشتقه برای بررسی این موضوع وجود دارد.

اولین حق بیمه آتی (که به عنوان پایه نیز شناخته می‌شود) فاصله قیمتی بین قرارداد آتی و بازار معاملات منظم را اندازه گیری می‌کند. معاملات آتی ۳ ماهه معمولاً باید با حق بیمه سالانه ۱۰ درصد تا ۲۰ درصد انجام شود که از آن به عنوان نرخ وام تعبیر می‌شود.

همان‌طور که نمودار فوق نشان می‌دهد، حق بیمه آتی اتر در اواسط آوریل از بین رفته و به ۴۵ درصد در هر سال رسیده است. اگرچه معامله‌گران در فومو نقش داشتند، اما این نیز نشأت گرفته از خوش بینی شدید است.

در حالی که معامله‌گران حرفه‌ای اغلب از قراردادهای آتی ماهیانه استفاده می‌کنند، قراردادهای دائمی ابزار اصلی سرمایه گذاران خرد است. سرمایه گذاران خرده فروش در حال حاضر ثابت بوده و قراردادهای دائمی به عنوان معاملات معکوس نیز شناخته می‌شوند، این قراردادها دارای نرخ بودجه هستند و معمولاً هر ۸ ساعت یک بار دریافت می‌شود.

این هزینه با افزایش استفاده طولانی مدت (خریداران) از اهرم فشار افزایش می‌یابد، بنابراین با تداوم استفاده، تمام حساب‌ها به مرور زمان خالی می‌شود. وقتی افزایش سرسام آوری در خرید خرده فروشی رخ می‌دهد، این هزینه می‌تواند تا ۵/۵ درصد در هفته نیز رشد کند.

همان‌طور که در نمودار فوق نشان می‌دهد، نرخ تأمین مالی ۸ ساعته اخیر در روز ۱۴ آوریل با ۰/۱۸ درصد افزایش در یک روز و ۳/۸ درصد افزایش در کل هفته، به اوج خود رسید. این در حالی بود که تصور می‌شد این اوج گیری به چشم انداز  ماهیانه و خوش بینانه بسیار کمک خواهد کرد، اما با کم توجهی به نرخ بودجه در طی دو روز گذشته‌ (30 و 29 آوریل)، این تأثیر گذاری کاملاً کمرنگ شده و از بین رفته است.

این داده‌ها نشان می‌دهد که، در مقایسه با سرمایه گذاران خرده فروشی، معامله‌گران حرفه‌ای در اتر صعودی‌تر عمل می‌کنند زیرا ۳ ماه گذشته برای معامله‌گران ۲۵ درصد رشد سالانه را به همراه داشته است. این نرخ بالاتر از اکثر خدمات وام با ثبات بیت کوین است، به این معنی که تا مدت‌ها (خریداران) مایل به پرداخت حق بیمه برای باز نگه داشتن موقعیت‌های خود خواهند بود.

توجه داشته باشید: همان طور که در سایت منبع، کوین تلگراف اعلام شده است موضوعات بیان شده در این تحلیل صرفاً نظرات نویسنده بوده و لزوماً منعکس کننده نظرات این سایت نمی‌باشد. هر پیش‌روی در سرمایه گذاری و تجارت با ریسک همراه می‌باشد و نیاز است تا هنگام تصمیم گیری تحقیقات جامعی را انجام دهید.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید