سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401
خانه اخبار حمله به وبیت کوین/ دومین صرافی ترکیه از دسترس خارج شد

حمله به وبیت کوین/ دومین صرافی ترکیه از دسترس خارج شد

پس از اعلام عدم دسترسی کاربران به صرافی تودکس ترکیه و انتشار اخبار کلاهبرداری منتسب به مدیر این صرافی، حال شایعاتی نگران کننده از عدم دسترسی کاربران دومین صرافی ترک به نام وبیت توکن به گوش می‌رسد.

به گزارش ارزنیوز؛ پس از خبر تعطیلی امروز تودکس، صرافی دیگری در ترکیه، به نام وبیت کوین (Vebitcoin)، معاملات خود را متوقف کرده است.

وبیت کوین، صرافی ارز رمزنگاری شده در ترکیه، امروز به دلیل مشکلات مالی نا‌مشخصی، معاملات خود را به طور ناگهانی متوقف کرد.

در بیانیه وب سایت این صرافی گفته شده: به دلیل علاقه اخیر به رمزنگاری، معاملات ما بیش از حد انتظار بوده و متأسفیم که این موضوع از نظر اقتصادی ما را در شرایط دشواری قرار داده است.

این صرافی عنوان‌کرد: معاملات را متوقف کرده‌ایم تا بتوانیم به حقوق مدعیان احترام بگذاریم و  اطلاعات بیشتر به زودی ارائه خواهد شد.

این موضوع سبب شده تا وبیت کوین دومین صرافی این هفته باشد که پس از توقف معاملات تودکس در روز چهارشنبه درهای خود را به روی معامله‌گران‌ می‌بندد، این صرافی در ابتدا دلیل این تعطیلی را سرمایه گذاری خارجی و سپس حملات سایبری عنوان کرده بود.

وبیت کوین یکی از صرافی‌های کوچک در کشور ترکیه است. روز گذشته حجم تجارت روزانه آن 60 میلیون دلار بود.

برای مقایسه، حجم معاملات روزانه تودکس در آخرین روز معاملات 585.5 میلیون دلار اعلام شده است که بسیار بیش‌تر از وبیت کوین می‌باشد.

پاریبو، یکی از بزرگترین صرافی‌های مبادلات ارز دیجیتال در همین کشور، امروز حجم تجارت 1 میلیارد دلار را به ثبت رسانده است. معاملات بیت کوین دیروز 56 درصد از حجم روزانه وبیت کوین را تشکیل می‌داد که از این آمار 10 درصد متعلق به ایکس.آر.پی و 6 درصد برای استلار است. در این میان اما میزان وجوه بلاک شده در بورس هنوز مشخص نیست.

اندکی پس از اعلام این خبر، سازمان نظارت بر جرایم مالی ترکیه ماساک، کلیه حساب‌های بانکی کشور مرتبط با وبیت کوین را مسدود کرد و تحقیقات درباره این شرکت و مدیران آن را آغاز نمود.

مرتکان بایراکتار، وکیلی که نماینده هفت نفر در پرونده‌ی علیه صرافی تودکس است، خطاب به دنیای رمز ارزها گفت: مسدود کردن حساب‌های بانکی اولین قدم ضروری برای حمایت از مدعیان شرکت است، کسانی که شکایات قانونی را در دادگاه ارائه می‌دهند.

وی افزود: شاهد یک هفته‌ی تراژدیک برای رمزنگاری ترکیه بودیم.

لینک منبعdecrypt

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید