چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار حمله هکری به کانال‌های یوتیوب برای کلاهبرداری از کاربران ارز دیجیتال

حمله هکری به کانال‌های یوتیوب برای کلاهبرداری از کاربران ارز دیجیتال

گزارش‌ها حاکی از آن است که هکرهای روسی با استفاده از یک بد افزار به کانال‌های یوتیوبی نفوذ کرده و پس از دسترسی به کاربری این حساب‌‌ها آن ها را با قیمت ۳ الی ۴ هزار دلار به فروش می‌رسانند.

به گزارش ارزنیوز؛ گزارش جدید یکی از واحدهای گوگل نشان می‌دهد گروهی از هکرهای روس زبان با استفاده از یک بدافزار کانال‌های یوتیوبی به سرقت می‌برند. این کانال‌ها با توجه به تعداد کاربرانشان به قیمتی بین ۳ دلار تا ۴۰۰۰ دلار به فروش رسانده می‌شوند یا از آنها برای کلاهبرداری‌هایی کریپتویی استفاده می‌شود.

بر طبق این گزارش، هکرها در این کانال‌های یوتیوبی خود را به‌عنوان شرکت‌های بزرگ فناوری یا صرافی‌های ارز دیجیتال جا می‌زنند و سپس با پخش ویدیوهای زنده از کاربران می‌خواهند دارایی دیجیتال خود را به آدرس آن‌ها منتقل کنند تا علاوه بر دارایی خود پاداش هم دریافت کنند و این‌ گونه اموال کاربران ساده‌لوح را می‌ربایند.

به گفته گوگل، ویدیوهای مهاجم به صورت زنده پخش می‌شوند که در این ویدیوها هکر در ازای دریافت کمک اولیه،  ارزهای رمزپایه را به عنوان پاداش نوید می‌دهد. این شرکت روی ابزارهایی برای تشخیص و مسدود کردن ایمیل‌های فیشینگ و مهندسی اجتماعی، ربودن و سرقت کوکی‌ها و پخش زنده جریان‌های رمزنگاری به عنوان یک اقدام متقابل سرمایه گذاری کرده است.

این شرکت اظهار داشت: با توجه به تلاش‌های مداوم ، گوگل از ماه می 2021 میزان ایمیل‌‌های فیشینگ را تا 99.6 درصد کاهش داده است. با افزایش تلاش‌های شناسایی، شاهد حمله مهاجمان بیش‌تری بوده‌ایم که از طریق جی میل به سایر ارائه دهندگان ایمیل ( email.cz، seznam.cz ، post.cz و aol.com) منتقل شده‌اند.

گوگل یافته‌های فوق را برای تحقیقات بیشتر با اداره تحقیقات فدرال (FBI) ایالات متحده به اشتراک گذاشته است.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید