سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401
خانه اخبار خرید خودرو با بیت کوین امکان پذیر است!

خرید خودرو با بیت کوین امکان پذیر است!

یک فروشگاه زنجیره‌ای خودرو به نام HGreg با بیش از ۳۰ نمایندگی در سراسر آمریکای شمالی، خبر از پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان روشی برای پرداخت داده است. این فروشگاه قرار است از ماه میلادی جاری، این امکان را به مشتریان خود ارائه کند.

فروشگاه HGreg که دفتر مرکزی آن در شهر کبک ایالت فلوریدا قرار دارد، در حال تبدیل شدن به یکی از اولین فروشندگان خودرویی است که در معاملات خود از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کند. این فروشگاه ادعا دارد که طی ۲۵ سال اخیر حدود ۵۰۰ هزار خودرو فروخته و یک انبار در میامی با ظرفیت ۱۰۰۰ خودرو دارد. HGreg اعلام کرده که قصد دارد بخشی از درآمد خود در قالب ارزهای دیجیتال را به همان صورت نگه داشته و همه این ارزها را به سرعت به پول نقد تبدیل نخواهد کرد. از این رو می‌توان نتیجه گرفت که HGreg قصد دارد دارایی‌های دیجیتال نظیر بیت کوین را در ترازنامه مالی خود حفظ کند.

این نمایندگی فروش خودرو در مورد تصمیم خود مبنی بر پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان روشی برای پرداخت چنین می‌گوید:

« ما بسیار خوشحالیم که در خط مقدم فناوری قرار داریم و به مشتریان خود گزینه‌های پرداخت متفاوتی را ارائه می‌هیم. ما براین باور هستیم که نگه‌داری برخی از دارایی‌هایمان به صورت ارزهای دیجیتال، می‌تواند سودمند باشد.»

نکته‌ی قابل توجه اینجاست که HGreg برخی از خودروهای دست دوم رده بالا نظیر محصولات هیوندا و لامبورگینی را نیز به فروش می‌رساند. بنابراین کاربران ارزهای دیجیتال می‌توانند علاوه بر خرید خودروهای لوکس، از دارایی‌های خود برای خرید خودروهای رده بالا و مقرون به صرفه نیز استفاده کنند. بنا به ادعای HGreg، بیشترین خودروهای موجودی این فروشگاه در کشور کانادا قرار دارد.

تصمیم نمایندگی HGreg برای پذیرش ارزهای دیجیتال به دنبال ورود و سرمایه‌گذاری شرکت تسلا به این حوزه انجام گرفت. به گزارش منابع معتبری نظیر کوین تلگراف ، شرکت تسلا حدود ۷.۷ درصد از دارایی‌های نقدی ناخالص خود را به بیت کوین اختصاص داد. همچنین تسلا در ادامه اعلام کرد که به زودی از بیت کوین به عنوان روشی برای پرداخت، پشتیبانی خواهد کرد.

در حال حاضر اغلب کاربران نسبت به ارزهای دیجیتال، به دید سرمایه‌گذاری نگاه می‌کنند. با این حال زیرساخت‌های پرداخت به سرعت در حال ادغام با این حوزه بوده و در حال گسترش است. به عنوان مثال، اخیراً OLB Group امکان پرداخت به وسیله ارزهای دیجیتال را برای هزاران تاجر و فروشنده در ایالات متحده آمریکا فعال کرده و به کاربران خود اجازه می‌دهد با استفاده از ارزهایی نظیر بیت کوین، اتر، USD Coin و همچنین Dai به خرید و فروش بپردازند.

نکته قابل توجه اینجاست که طبق داده‌های ارائه شده، یک کاربر در سال ۲۰۱۷ برای خرید یک هیوندای دست دوم حدود ۳۷ واحد بیت کوین پرداخت کرده بود. به احتمال زیاد این کاربر اکنون حسرت پرداخت و عدم ذخیره این دارایی را دارد!

خلاصه:

یک فروشگاه زنجیره‌ای خودرو به نام HGreg با بیش از ۳۰ نمایندگی در سراسر آمریکای شمالی، خبر از پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان روشی برای پرداخت داده است. این فروشگاه قرار است از ماه میلادی جاری، این امکان را به مشتریان خود ارائه کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید