سه‌شنبه 3 خرداد 1401
خانه تحلیل اتریوم خشم ماینرهای اتریوم علیه هاردفورک لندن

خشم ماینرهای اتریوم علیه هاردفورک لندن

با دست‌یابی اتر به بالاترین بهای تمام شده، بیش از ۲هزار و ۲۰۰ دلار، هارد فورک برلین بر آن شد تا اولین تصمیمات را در پرداخت هزینه‌های بالای معاملات این ارز اجرا کند.

به گزارش ارزنیوز؛ در روز سه شنبه اتر (ETH)، به بالاترین سطح بهای تمام شده در تاریخ فعالیتش رسید و بروزرسانی بعدی آن با نام هاردفورک برلین، که در جهت توسعه مستمر این ارز برنامه ریزی شده است، در تاریخ  چهارشنبه 14 آوریل برگزار می‌شود.

قیمت اتر در 13 آوریل به 2228 دلار رسید و این بالاترین ارزش دلاری این کوین از زمان شروع فعالیت آن بوده است. سرمایه بازار کوین اتر برای اولین بار از 250 میلیارد دلار فراتر رفت.

این در حالی است که بازار بیت کوین در شش ماه پیش، یعنی اواخر اکتبر 2020، در همان سطح به سر می‌برد.

رشد 1328 درصدی اتر طی سال گذشته، علی رغم نگرانی‌های عمده در مورد هزینه‌های معاملات شبکه اتریوم، همچنان ادامه داشت.

طبق داده‌های Bitinfocharts، در ماه فوریه، متوسط ​​هزینه‌ی معامله اتریوم به بالاترین رقم 38.21 دلار رسید، به این ترتیب می‌توان گفت که اتر به عنوان ارز معاملاتی مناسب نیست.

اما ظاهراً  سرمایه گذاران امیدوارند تا از هزینه‌های ناخوشایند اتریوم شانه خالی کنند، به ویژه در قالب نسخه جدید شبکه که به طور اساسی نحوه‌ی پرداخت هزینه‌ها را تغییر می‌دهد.

هاردفورک لندن که برای تابستان امسال برنامه ریزی شده، خشم ماینرهای اتریوم را در پی داشته است زیرا این امر مستلزم برنامه‌ای برای از بین بردن و رسیدگی به برخی از هزینه‌هایی است که به طور معمول توسط اپراتور دکل‌های ماینر ایجاد می‌شود.

از سوی دیگر انتظار می‌رود که فورک 14 آوریل در برلین در کوتاه مدت تأثیر کمتری داشته باشد، اما راه را برای لندن هموار کند و چهار تغییر عمده را در شبکه ایجاد نماید. به همین سبب تغییرات زیادی در بلاکچین اعمال می‌شود تا هزینه‌های مربوط به انواع معاملات را کاهش دهد.

یک پاکت معاملاتی جدید می‌تواند بسته بندی چندین معامله را در یک انتقال واحد ساده‌تر کند.

در روز سه شنبه نه تنها اتریوم، بلکه بیت کوین هم با افزایش قیمت تاریخی خود و رسیدن به بالای 63000 دلار، قله‌ی جدیدی را فتح کرد. در همین بین سکه‌های دیگری چون Binance Coin (BNB) و XRP (XRP) نیز جا پای بیت کوین و اتر گذاشته و در 24 ساعت گذشته رتبه‌‌های تاریخی از خود به ثبت رساندند.

لینک منبعcointelegraph

3 دیدگاه‌ها

  1. سلام
    ببخشید احتمالا اشتباه نمیکنید؟
    ۱۴ آوریل هاردفورک برلین بود
    نه هارد فورک لندن
    هاردفورک لندن برای ماه جولای هستش که به همراه آپدیت EIP1559 عملیاتی میشه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید