چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار خطر در کمین معامله گران ارز دیجیتال به دنبال هک حساب نیم...

خطر در کمین معامله گران ارز دیجیتال به دنبال هک حساب نیم میلیارد کاربر فیس بوک

اطلاعات درز شده نیم میلیارد کاربر فیس بوک شامل شماره موبایل، شناسه فیس بوک، نام کاربری، وضعیت ارتباط و غیره می‌تواند تهدیدی برای معامله گران ارزهای دیجیتال فعال در این سایت باشد.

به گزارش ارزنیوز؛ با استناد بر گفته‌های یک تحلیلگر امنیتی، اطلاعات حساس شخصی بیش از نیم میلیارد کاربر فیس بوک در اوایل امروز در یک انجمن هک و قاچاق به بیرون درز کرده است. این حمله می‌تواند خطر بالقوه ای برای میلیون‌ها معامله گر ارزهای دیجیتال و هودلر، که اکنون ممکن است در برابر تعویض سیم کارت و سایر هویت‌هایشان آسیب پذیر باشند، به حساب آید.

درز اطلاعاتی برای اولین بار توسط آلون گال، مدیر ارشد امنیتی هادسون راک کشف شد که اوایل امروز در توییتر، در مورد این نشت اطلاعات ارسال کرد و گفت که تمام 533،000،000 حساب ثبت شده فیس بوک به صورت رایگان لو رفته است این به این معنی است که اگر شما یک حساب فیس بوک دارید، به احتمال زیاد شماره تلفن مورد استفاده برای این حساب لو رفته است. اما من هنوز ندیده‌ام که فیس بوک این سهل انگاری مطلق در حفاظت از داده‌های کاربران را تأیید کند.

گال افزود که، این اطلاعات مربوط به یک آسیب پذیری امنیتی است که برای اولین بار در سال 2019 کشف شد. در ژانویه 2021، مشخص شد که هکرها می توانند از این اطلاعات برای دسترسی به شماره تلفن های کاربران استفاده کنند. این درز اطلاعات اکنون شامل اطلاعاتی مانند شماره تلفن، شناسه فیس بوک، نام کامل، مکان، مکان گذشته، تاریخ تولد، (بعضی اوقات) آدرس ایمیل، تاریخ ایجاد حساب، وضعیت ارتباط و  بیوگرافی است.

به گفته وی این اطلاعات اکنون می‌تواند هکرها و کلاهبرداران را قادر به استفاده از انواع سو استفاده‌های اجتماعی و سایر اقدامات جدی کند و بیان کرد که بازیگران بد مطمئناً از اطلاعات برای مهندسی اجتماعی، کلاهبرداری، هک و بازاریابی استفاده می‌کنند.

کاربران حوزه ارز دیجیتال در معرض خطر خاصی از چنین حملات هستند. در اوایل سال جاری نیز، یک قربانی حمله مبادله سیم کارت از شرکت تلفن همراه T-Mobile به مبلغ 450 هزار دلار شکایت کرد و در سال 2018 آزمایشگاه کسپرسکی مطلع شد که هکرها قادر به سرقت 21000 ETH، در حال حاضر به ارزش بیش از 43 میلیون دلار، در طول بیش از 12 سال در حملات مهندسی اجتماعی هستند. به دنبال آن نقض داده‌ها نیز از بزرگترین تخلفات گزارش شده لجر در اواخر سال گذشته است. اندکی پس از آنکه اطلاعات بیش از 270،000 کاربر به صورت آنلاین فاش شد، کاربران بلافاصله تهدیدهای باج گیری را گزارش کردند و پرونده های حقوقی را علیه شرکت کیف پول هاردور (hardware wallet) بررسی کردند.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید